Informacje
 • Nadchodzące noce z przymrozkami.
  Alerty i prognoza zagrożeń

  13-04-2019 19:01 Sprawdź, gdzie może być bardzo zimno
  Prognoza pogody na lany poniedziałek tvnmeteo.pl

  Przymrozki w kolejnych dniach nie odpuszczą, lokalnie mogą zagrażać nam nawet do wtorku. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia i orientacyjną prognozę zagrożeń.

  Ta noc miejscami okaże się mroźna. Obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

  Synoptycy przewidują, że przymrozków możemy spodziewać się także w kolejnych dniach - obowiązuje prognoza zagrożeń.

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia

  W województwie warmińsko-mazurskim w nocy z soboty na niedzielę spodziewane są przymrozki. Synoptycy IMGW prognozują spadek temperatury do -3 stopni Celsjusza a przy gruncie do -6 st. C. Ostrzeżenie będzie obowiązywać od północy w niedzielę do poniedziałku do godziny 8.

  Alertem objęto powiaty: szczycieński, nidzicki, działdowski, nowomiejski, ostródzki, iławski, olsztyński, Olsztyn, elbląski, Elbląg, braniewski, bartoszycki i lidzbarski.

  Mroźno też w kolejnych dniach

  Przymrozki nie odpuszczą w kolejnych dniach. W niedzielę, oprócz województw w których obowiązują ostrzeżenia, synoptycy IMGW planują wydać alerty w innych regionach. Tak ma być między innymi w woj. świętokrzyskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim. Temperatura przy gruncie może spaść do -4 st. C, a miejscami nawet do -6 st. C.

  Kontynuacja przymrozków

  W poniedziałek ostrzeżenia przed przymrozkami mogą objąć większość regionów kraju. IMGW planuje wydać je w woj. podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, łódzkim, wielkopolskim, lubuskim, zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim oraz mazowieckim. Przy gruncie temperatura może spaść do -4 st. C.

  Wtorek z przymrozkami

  Niska temperatura może być też zagrożeniem we wtorek. Alert przed przymrozkami może zostać wydany w woj. zachodniopomorskim, lokalnie przy gruncie temperatura może spaść do -4 st. C.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Zgodnie z definicją IMGW, alert pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Jak wynika z definicji, prognozy zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Austrii przemieści się nad Niemcy, a strefa opad...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...