Informacje
 • 19 stopni, słońce, ale i możliwe burze. Prognoza pogody na Wielkanoc

  16-04-2019 15:34 Prognoza pogody tvnmeteo.pl
  Dorota Gardias o prognozie pogody na najbliższe dni tvnmeteo.pl

  Zapowiadają się pogodne Święta Wielkanocne, miejscami jednak może popadać deszcz. W Wielką Sobotę temperatura wzrośnie do 19 stopni Celsjusza.

  Czeka nas pogodna środa, tylko na południu i południowym wschodzie kraju będzie pochmurno z niewielkimi opadami deszczu (do trzech litrów wody na metr kwadratowy). Termometry pokażą od 12 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i 13 st. C na Wybrzeżu, przez 17 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr wschodni i północno-wschodni powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie.

  Miejscami popada deszcz

  Na czwartek synoptycy prognozują małe i umiarkowane zachmurzenie, tylko na południu duże z niewielkimi opadami deszczu do trzech litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 14 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu, przez 17 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze wschodu.

  W Wielki Piątek ma wystąpić małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. C na wschodzie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr wschodni i północno-wschodni powieje słabo i umiarkowanie.

  Prognoza pogody na Święta Wielkanocne

  Wielka Sobota ma być pogodna, tylko na wschodzie kraju pojawi się więcej chmur. Termometry pokażą od 15 st. C na Podlasiu, przez 18 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na Dolnym Śląsku i Pomorzu Zachodnim. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, północno-wschodni i północny.


  Zapowiada się pogodna Niedziela Wielkanocna, tylko na wschodzie kraju ma być pochmurno z opadami deszczu do pięciu litrów wody na metr kwadratowy przemieszczającymi się powoli w głąb kraju. Możliwe są też burze. Na termometrach zobaczymy od 12 st. C na Podlasiu, przez 16 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na zachodzie. Wiatr powieje z kierunków północnych, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

  Poniedziałek Wielkanocny

  Na Poniedziałek Wielkanocny synoptycy prognozują umiarkowane i duże zachmurzenie, na zachodzie kraju prawdopodobnie nie wystąpią żadne opady. W pozostałej części kraju okresami ma popadać deszcz o sumie 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Możliwe są też burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 st. C na Podlasiu, przez 16 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na południowym zachodzie. Wiatr z kierunków wschodnich, powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. W burzach będzie silny i może rozpędzić się do 90 kilometrów na godzinę.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...