Informacje
 • Temperatura spadała "na łeb na szyję". Przy gruncie było nawet -9 stopni

  16-04-2019 11:00 Za nami wyjątkowo chłodny poranek
  Nad Skandynawią jest mroźny wyż TVN24

  "Zimna Kaśka", czyli potężny wyż Katharina, we wtorkowy poranek dała się we znaki wielu regionom kraju. Temperatura przy gruncie spadła do nawet -9 stopni Celsjusza.

  Zgodnie z prognozami wyż Katharina znad Skandynawii przez ostanie dni ściągał z północy zimne masy powietrza arktycznego, w których temperatura spadała nad ranem poniżej zera "na łeb na szyję". Jak tłumaczy synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, sprzyjały temu nocne rozpogodzenia - noc była piękna, pogodna i mroźna. "Zimna Kaśka" we wtorek dała się we znaki wielu regionom kraju.

  Tutaj zrobiło się mroźno

  Najniższą temperaturę przy gruncie o poranku (-9 stopni Celsjusza) odnotowano w Rzeszowie-Jasionce. Nieco cieplej było w Suwałkach, Ostrołęce, Białymstoku, Siedlcach, Terespolu, Łodzi, Kozienicach i Zamościu - tam przy gruncie termometry pokazały -8 st. C. W Szczecinku, Toruniu, Sulejowie, Jeleniej Górze i Kłodzku odnotowano przy gruncie -7 st. C.

  Zobacz, jak chłodny był poranek w Kamiennej Górze:

  Czeka nas zmiana

  Jak prognozuje synoptyk, sytuacja pogodowa zaczyna się zmieniać. Zimna masa powietrza będzie wypierana przez cieplejsze masy płynące z kierunków wschodnich i południowych. Stąd noc z wtorku na środę będzie już cieplejsza, choć lokalnie na zachodzie nie można wykluczyć mrozu do -1, -2 st. C.

  >>>> Dowiedz się więcej o "Zimnej Kaśce"

  O pogodowej zmianie mówił też na antenie TVN24 w programie "Wstajesz i wiesz" prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski. Za wschodnią granicą naszego kraju znajduje się niż przynoszący opady deszczu. W kolejnych godzinach popsuje on pogodę w części Polski. Może spaść do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy.

  - Ta strefa (opadów - red.) do końca wtorku dotrze do środkowej Polski, również do Warszawy. Zachód pozostanie pogodny i przez cały dzień tam będzie fajna pogoda - mówił Wasilewski.

  >>>> Sprawdź, co o sytuacji pogodowej mówił Tomasz Wasilewski

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...