Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 21°C 23°C 14°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Pożar w Bydgoszczy ugaszony. Spłonęło ponad 20 hektarów

  18-04-2019 08:21 Sucho w wielu regionach
  "Las nie obroni się sam" TVN24

  Strażakom udało się ugasić pożar lasu w Bydgoszczy. Żywioł objął ponad 20 hektarów.

  W środę w Bydgoszczy wybuchł pożar. Z informacji przekazywanych przez lokalne media wynika, że był widoczny w kulminacyjnym momencie nawet z Torunia, oddalonego od Bydgoszczy o prawie 50 km.

  - Przez chwilę zagrożone były ogródki działkowe na tak zwanych fordońskich górkach. Udało się jednak powstrzymać ogień tak, że front pożaru tam nie dotarł - informował w środę kapitan Artur Stanka z bydgoskiej Państwowej Straży Pożarnej.

  Walka z żywiołem trwała wiele godzin.

  - Służby leśne wprowadziły na teren sprzęt, który umożliwia orkę. Wszystko po to, żeby płomienie znów się nie pojawiły. W nocy teren będzie przez nas nadzorowany - powiedział w środę wieczorem asp. Jacek Rosiński z bydgoskiej PSP.

  Jak poinformował nas w czwartek rano kapitan Karol Smarz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, pożar jest już ugaszony.

  - Spłonęło ponad 20 hektarów lasu. Ostatnie jednostki zjechały do bazy po godzinie drugiej w nocy. Teraz już nikt tam nie pracuje, chociaż strażacy będą musieli wrócić jeszcze na miejsce pożaru, by ocenić teren pogorzeliska. W kulminacyjnym momencie przy gaszeniu ognia pracowało 26 zastępów straży pożarnej - powiedział oficer Smarz.

  Zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24:

  Duże zagrożenie pożarowe w większości kraju

  Sucha pogoda i brak deszczu sprzyja powstawaniu pożarów lasów i traw. Jak wynika z mapy zagrożenia pożarowego Instytutu Badawczego Leśnictwa, na przeważającym obszarze kraju obowiązuje duże zagrożenie pożarowe. Średnie zagrożenie obowiązuje w województwach lubuskim, części woj. dolnośląskiego, opolskim, śląskim, małopolskim, części świętokrzyskiego, podkarpackim, wschodniej części mazowieckiego i części województwa lubelskiego.

  Jedynie w woj. podkarpackim i części woj. świętokrzyskiego zagrożenie pożarowe jest małe.

  Zobacz, gdzie obowiązuje zagrożenie pożarowe:
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Już za kilka dni temperatura przekroczy 30 stopni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju niżu Theo znad Rosji i związanego z nim frontu atm...