Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 23°C 27°C 15°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Seria tornad w Stanach Zjednoczonych.
  Nie żyją cztery osoby

  20-04-2019 20:04 Wiatr łamał drzewa i niszczył budynki
  Zdewastowane gospodarstwo w stanie Nebraska Reuters

  Szereg gwałtownych burz przetoczył się w ostatnich dniach przez południowe i wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Aura była bardzo niebezpieczna - zginęły cztery osoby.

  Porywisty wiatr w czwartek i piątek wyrywał drzewa z korzeniami, zrywał linie elektroenergetyczne i uszkadzał budynki na wschodnim wybrzeżu USA. Jak poinformował meteorolog CNN Taylor Ward, w piątek tereny od Florydy po Wirginię nawiedziło 11 tornad.

  Zabici

  Groźna pogoda przyczyniła się do śmierci kilku osób. W nocy z czwartku na piątek w stanie Missisipi zginął 24-latek. Jak poinformował koroner z hrabstwa Amite, mężczyzna stracił życie, jadąc samochodem w ciężkich warunkach pogodowych. W hrabstwie Neshoba zginął kierowca, na którego samochód przewróciło się drzewo. W jednostce osadniczej Woodville w stanie Floryda ofiarą śmiertelną był ośmiolatek - drzewo przywaliło jego dom. Kolejną ofiarą nawałnic była mieszkanka hrabstwa St. Clair w stanie Alabama. 42-letnia kobieta zmarła, gdy w czwartek na jej dom spadło drzewo - poinformowało biuro szeryfa hrabstwa. Podczas wypadku był z nią jej dziesięcioletni syn, który odniósł jedynie niewielkie obrażenia.

  To nie koniec burz

  Jak poinformowała Narodowa Służba Pogodowa (NWS), front burzowy, który przyniósł śmiercionośne zjawiska, zmierza teraz na północny wschód, a w niedzielę znajdzie się nad Nową Anglią. NWS wydała ostrzeżenia przed możliwością wystąpienia powodzi. Według informacji meteorologa CNN Ivana Cabrery gwałtowna pogoda zagraża prawie 40 milionom mieszkańców.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami jeszcze kilka dni chłodnego lata, a potem duże ocieplenie....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie w zasięgu niżu Rico znad Rosji....