Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 22°C 23°C 14°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: lany poniedziałek pod znakiem opadów i możliwych burz

  22-04-2019 06:18 Dominować będzie korzystny biomet
  Prognoza pogody na lany poniedziałek tvnmeteo.pl

  Lany poniedziałek w wielu regionach przyniesie deszczową aurę. Mogą pojawić się również burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 20 stopni Celsjusza.

  Polska południowa i południowo-wschodnia pozostanie pod wpływem niżu znad Bałkanów, pozostała część kraju będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Rosją. Z kierunków wschodnich napływa umiarkowanie ciepła masa powietrza polarnego.

  Lany poniedziałek na zachodzie kraju zapowiada się pogodnie. Na pozostałym obszarze spodziewane jest umiarkowane i duże zachmurzenie. Na wschodzie, południu i w centrum kraju popada deszcz rzędu 5-10 litrów na metr kwadratowy, możliwe są burze. Termometry pokażą od 15 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce, przez 17 st. C w centrum kraju, po 20 st. C na krańcach zachodnich. Powieje wschodni i południowo-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W porywach może rozpędzić się do 60 kilometrów na godzinę, a w górach do 90 km/h. Wiatr może być też silny podczas burz - rozpędzi się do 90 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność powietrza, przekraczającą 80 procent, odnotujemy na południowym wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze będzie oscylować w granicach 60-70 procent. W większości regionów Polski odczujemy komfort termiczny, na zachodzie - ciepło. Tylko w regionach południowo-wschodnich odczujemy chłód i wilgoć. Biomet okaże się korzystny w znacznej większości kraju, jednak w pasie od Mazowsza, przez Ziemię Świętokrzyską, aż po Podkarpacie prognozowane jest pogorszenie warunków od neutralnych po niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

   

  Prognozowane jest umiarkowane i duże zachmurzenie, niewykluczony przelotny deszcz. Termometry pokażą 17 st. C. Powieje południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach rozpędzi się do 50-60 km/h. Ciśnienie około południa 1008 hPa, rośnie.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura dojdzie do 16 st. C. Powieje południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny. Ciśnienie około południa osiągnie 1024 hPa, rośnie.

  POZNAŃ

  Synoptycy prognozują małe i umiarkowane zachmurzenie. Termometry wskażą 19 st. C. Powieje południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny wiatr. Ciśnienie spada, około południa osiągnie 1008 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. W najcieplejszym momencie temperatura dojdzie do 19 st. C. Powieje południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny wiatr. Ciśnienie około południa osiągnie 1002 hPa, spada.

  KRAKÓW

  Spodziewamy się umiarkowanego i dużego zachmurzenia, a okresami deszczu i burzy. Temperatura wzrośnie do 15 st. C. Wiatr powieje z południowego wschodu, będzie umiarkowany i dość silny, a w burzach silny. Barometry około południa pokażą 990 hPa, ciśnienie waha się.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Już za kilka dni temperatura przekroczy 30 stopni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju niżu Theo znad Rosji i związanego z nim frontu atm...