Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: będzie gorąco. Miejscami może padać i grzmieć

  25-04-2019 06:15 Biomet będzie zróżnicowany
  Prognoza pogody na poniedziałek tvnmeteo.pl

  W czwartek w kilku regionach kraju może być deszczowo i burzowo. Na termometrach zobaczymy nawet 26 stopni Celsjusza.

  W czwartek powinno być na ogół pogodnie, ale na wschodzie i na północy kraju może popadać przelotny deszcz rzędu do 5-20 l/mkw. Synoptycy nie wykluczają też burz, choć prawdopodobieństwo ich wystąpienia to 20 procent. Termometry pokażą od 22 st. C na Suwalszczyźnie, przez 25 st. C w centrum kraju, po 26 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z kierunków południowych, będzie słaby i umiarkowany. Na wschodzie okresami stanie się dość silny, a towarzyszące burzom porywy osiągną prędkość do 90 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Na przeważającym obszarze kraju wilgotność osiągnie wartość w granicach 70 procent. Na Podkarpaciu i Pomorzu Zachodnim może przekroczyć 80 procent. W całym kraju odczujemy ciepło, a na wschodzie dodatkowo wilgoć. Biomet na przeważającym obszarze Polski będzie niekorzystny, a neutralny tylko w części południowo-zachodniej i w Wielkopolsce.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu przelotnie popada deszcz, niewykluczona jest też burza. Termometry pokażą maksymalnie 24 st. C. Południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny wiatr w porywach powieje z prędkością do 50 km/h, w burzach do 90 km/h. Barometry około południa pokażą 1002 hPa, ciśnienie wolno spada.

  TRÓJMIASTO

  Spodziewane jest umiarkowane i duże zachmurzenie, po południu niewykluczony jest deszcz i burza. Temperatura osiągnie maksymalnie 23 st. C. Południowy, słaby i umiarkowany wiatr okresami będzie dość silny, w burzach silny do 90 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 1014 hPa, wolno spada.

  POZNAŃ

  Spodziewać się należy zachmurzenia małego i umiarkowanego. Temperatura wzrośnie do 25 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr, okresami dość silny. Barometry pokażą około południa 1000 hPa, ciśnienie wolno spada.

  WROCŁAW

  Synoptycy prognozują małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura wyniesie maksymalnie 26 st. C. Słaby i umiarkowany, ale okresami dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. Ciśnienie waha się, około południa osiągnie 998 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Na termometrach zobaczymy 25 st. C. Południowy, słaby i umiarkowany wiatr okresami stanie się dość silny. Ciśnienie około południa będzie oscylować w granicach 988 hPa, waha się.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...