Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 21°C 23°C 14°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: będzie gorąco. Miejscami może padać i grzmieć

  25-04-2019 06:15 Biomet będzie zróżnicowany
  Prognoza pogody na poniedziałek tvnmeteo.pl

  W czwartek w kilku regionach kraju może być deszczowo i burzowo. Na termometrach zobaczymy nawet 26 stopni Celsjusza.

  W czwartek powinno być na ogół pogodnie, ale na wschodzie i na północy kraju może popadać przelotny deszcz rzędu do 5-20 l/mkw. Synoptycy nie wykluczają też burz, choć prawdopodobieństwo ich wystąpienia to 20 procent. Termometry pokażą od 22 st. C na Suwalszczyźnie, przez 25 st. C w centrum kraju, po 26 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z kierunków południowych, będzie słaby i umiarkowany. Na wschodzie okresami stanie się dość silny, a towarzyszące burzom porywy osiągną prędkość do 90 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Na przeważającym obszarze kraju wilgotność osiągnie wartość w granicach 70 procent. Na Podkarpaciu i Pomorzu Zachodnim może przekroczyć 80 procent. W całym kraju odczujemy ciepło, a na wschodzie dodatkowo wilgoć. Biomet na przeważającym obszarze Polski będzie niekorzystny, a neutralny tylko w części południowo-zachodniej i w Wielkopolsce.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu przelotnie popada deszcz, niewykluczona jest też burza. Termometry pokażą maksymalnie 24 st. C. Południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny wiatr w porywach powieje z prędkością do 50 km/h, w burzach do 90 km/h. Barometry około południa pokażą 1002 hPa, ciśnienie wolno spada.

  TRÓJMIASTO

  Spodziewane jest umiarkowane i duże zachmurzenie, po południu niewykluczony jest deszcz i burza. Temperatura osiągnie maksymalnie 23 st. C. Południowy, słaby i umiarkowany wiatr okresami będzie dość silny, w burzach silny do 90 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 1014 hPa, wolno spada.

  POZNAŃ

  Spodziewać się należy zachmurzenia małego i umiarkowanego. Temperatura wzrośnie do 25 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr, okresami dość silny. Barometry pokażą około południa 1000 hPa, ciśnienie wolno spada.

  WROCŁAW

  Synoptycy prognozują małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura wyniesie maksymalnie 26 st. C. Słaby i umiarkowany, ale okresami dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. Ciśnienie waha się, około południa osiągnie 998 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Na termometrach zobaczymy 25 st. C. Południowy, słaby i umiarkowany wiatr okresami stanie się dość silny. Ciśnienie około południa będzie oscylować w granicach 988 hPa, waha się.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Już za kilka dni temperatura przekroczy 30 stopni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju niżu Theo znad Rosji i związanego z nim frontu atm...