Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 1°C 4°C -1°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Wiosna pokazuje burzowe oblicze.
  Czeka nas deszcz i porywisty wiatr

  14-05-2019 16:13 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na kolejne dni TVN24

  Najbliższe dni przyniosą w wielu miejscach w Polsce opady deszczu i burze, ale z każdym dniem będzie coraz cieplej. W weekend termometry pokażą nawet 26 stopni Celsjusza.

  W środę przypada zimna Zośka, czyli ostatni dzień tak zwanych zimnych ogrodników. Zapowiada się pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. Możliwe są opady deszczu do 10 litrów na metr kwadratowy. Po południu na wschodnich krańcach Polski pojawią się burze i spadnie tam do 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy. W porywach burzowych wiatr rozpędzi się do 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej do 21 st. C na Podkarpaciu. Północno-wschodni wiatr będzie umiarkowany, okresami w porywach rozpędzi się do 60 km/h.

  Do 20 stopni

  W czwartek na ogół będzie pochmurno. Pojawią się opady deszczu, a na południu Polski także burze, podczas których możemy spodziewać się 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy. W porywach burzowych może wiać do 60-80 km/h. Termometry wskażą maksymalnie od 14 st. C na Ziemi Lubuskiej do 20 st. C na Podkarpaciu. Z północnego wschodu wiać będzie umiarkowanie i dość silnie. Okresami powieje w porywach do 40-60 km/h. W strefie brzegowej porywy wiatru mogą przekraczać 70 km/h.

  Piątek okaże się pochmurny z przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Możliwe są również burze, podczas których spadnie do 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy, a wiatr w porywach osiągnie prędkość 60-80 km/h. Termometry pokażą maksymalnie od 16 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 22 st. C na Podkarpaciu. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy.

   

  Lokalnie silny wiatr i deszcz

  Sobota na Śląsku zapowiada się pogodnie. Poza tym synoptycy prognozują przelotne opady deszczu i burze, w trakcie których spadnie do 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy, a porywy wiatru sięgną 60-80 km/h. Lokalnie możliwe są opady gradu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu.

  Do 26 stopni

  Mieszkańcy Podlasia mogą spodziewać się pogodnej niedzieli. Poza tym popada przelotny deszcz i pojawią się burze z opadami deszczu rzędu 10-20 litrów na metr kwadratowy. W porywach burzowych może wiać do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna sięgnie od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z południowego wschodu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...