Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: lokalne burze,
  do 23 stopni

  26-05-2019 06:23 Biomet będzie zmienny
  Prognoza pogody na poniedziałek tvnmeteo.pl

  Zapowiada się na ogół pogodna niedziela, miejscami może popadać deszcz. Na Podkarpaciu pojawią się burze. Termometry pokażą maksymalnie 23 stopnie.

  Na Pomorzu i Lubelszczyźnie popada przelotny deszcz, a na Podkarpaciu pojawią się burze. Uwaga: może podczas nich spaść od 10 do 30 litrów na metr kwadratowy deszczu. Poza tym będzie pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od 15 stopni Celsjusza na Wybrzeżu do 23 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, w porywach burzowych rozpędzi się do 80 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność względną powietrza synoptycy prognozują na południu kraju. Tam może przekroczyć 80 procent. W pozostałej Polsce będzie oscylować wokół 60-70 procent. W przeważającej części kraju odczujemy komfort termiczny, a na północy - chłód. Na południu i północy warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, a w pozostałych rejonach - neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie, termometry pokażą maksymalnie 20 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Ciśnienie spadnie, po południu na barometrach zobaczymy 998 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie, na termometrach zobaczymy maksymalnie 20 st. C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z zachodu. Ciśnienie będzie spadać, po południu wyniesie 1001 hPa.

  GDAŃSK

  Przelotny deszcz, temperatura wzrośnie do 15 st. C. Zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie spadnie, po południu barometry pokażą 1010 hPa.

  WROCŁAW

  Pogodnie, temperatura nie przekroczy 21 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, z zachodu. Ciśnienie spadnie, po południu barometry pokażą 998 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz lub burza, termometry pokażą maksymalnie 23 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach burzowych rozpędzi się do 80 km/h. Powieje z zachodu. Ciśnienie spadnie, po południu na barometrach zobaczymy 986 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...