Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  ulewny deszcz i gradobicia

  08-06-2019 06:26 Biomet będzie zróżnicowany
  Prognoza pogody na wtorek  

  W wielu miejscach kraju prognozowane są opady - lokalnie intensywne. Uwaga: kiedy zagrzmi, z nieba może spaść grad.

  Sobota przyniesie nam małe i umiarkowane zachmurzenie, które w ciągu dnia wzrośnie do dużego. Pojawią się przelotne opady deszczu rzędu 10-40 l/mkw oraz burze z gradem. Jedynie na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku nie są prognozowane opady. Termometry pokażą maksymalnie od 26 st. C na Pomorzu Zachodnim, w Wielkopolsce i centrum do 29 st. C na Podlasiu i Podkarpaciu. We wschodnich regionach kraju powieje z południowego wschodu, w pozostałych - z zachodu. Słaby i umiarkowany wiatr może okresami przybierać na sile, a w porywach burzowych rozpędzać się do 90 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza pojawi się we wschodnich regionach kraju. Wszędzie będziemy odczuwać ciepło, na południowym wschodzie będzie parno i wilgotno. Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane - na zachodzie i południowym zachodzie neutralne, a w pozostałych regionach niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

   

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu przejściowo duże. Pojawią się przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna wyniesie 27 st. C. Z kierunków południowych powieje słaby i umiarkowany wiatr, w trakcie burz silny. Około południa ciśnienie będzie wahać się w okolicy 1005 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo duże. Wystąpią także przelotne opady deszczu i burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 st. C. Powieje z kierunków południowych, słabo i umiarkowanie, podczas burzy silnie. Około południa ciśnienie będzie oscylować w okolicy 1018 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, z przelotnym deszczem. Temperatura maksymalna sięgnie 23 st. C. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami może przybierać na sile. Około południa ciśnienie wzrośnie do 1009 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Termometry pokażą maksymalnie 23 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z zachodu. Okresami wiatr będzie silniejszy. Około południa na barometrach zobaczymy 1006 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnym deszczem. Możliwe są także burze. Temperatura maksymalna wyniesie 27 st. C. Z południa powieje słaby i umiarkowany wiatr, w porywach burzowym może rozpędzać się do 90 km/h. W południe ciśnienie będzie wahać się w okolicy 992 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...