Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  lokalnie burze, do 31 stopni

  10-06-2019 06:01 Biomet będzie niekorzystny

  Będą burze i opady deszczu

  Visualhunt (CC0 1.0)

  W poniedziałek w wielu regionach pojawi się pogodna aura. Lokalnie wystąpią burze, niekiedy z opadami gradu. Termometry wskażą do 31 stopni Celsjusza.

  Poniedziałek będzie pogodny na przeważającym obszarze Polski. Na krańcach zachodnich kraju zachmurzenie będzie umiarkowane, wzrastające do dużego. Spadnie tam przelotny deszcz, którego suma dojdzie do 10-30 litrów na metr kwadratowy, a także zagrzmi. Burze mogą okazać się gradowe. Spodziewamy się od 25 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, przez 30 st. C w centrum kraju, do 31 st. C na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Południowo-wschodni wiatr, słaby i umiarkowany, okresami okaże się dość silny, a w burzach powieje z prędkością nawet 90 kilometrów na godzinę.

   

  Pogoda negatywnie wpłynie na nasze samopoczucie

  Na przeważającym obszarze Polski odczujemy gorąco. Tylko na krańcach północnych i północno-wschodnich będzie ciepło. Wysoka temperatura sprawi, że biomet będzie niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie. Temp. maks. 29 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w Warszawie około południa 1005 hektopaskali, spada.


  TRÓJMIASTO

   

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 25 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 1020 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 30 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 1003 hPa, spada.


  WROCŁAW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo duże, możliwy przelotny deszcz lub burza. Temp. maks. 31 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 90 km/godz. Ciśnienie około południa 999 hPa, rośnie.


  KRAKÓW

  Pogodnie. Temp. maks. 31 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 988 hPa, spada.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...