Informacje
 • Upał nie ustąpi. To niejedyne zagrożenie ze strony pogody

  11-06-2019 17:42 Sprawdź, gdzie mogą obowiązywać alerty
  Prognoza pogody na kolejne dni TVN24

  Najbliższe dni w wielu regionach kraju nadal będą upalne. Wraz z wysoką temperaturą pojawią się burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał orientacyjną prognozę zagrożeń.

  W środę na zachodzie prognozowane są przelotne opady deszczu i burze - lokalnie z gradem. W pozostałych regionach kraju będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 31 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 35 stopni na Ziemi Łódzkiej i w Wielkopolsce. Słaby i umiarkowany wiatr z południowego wschodu w porywach burzowych rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

  Na ten dzień synoptycy IMGW planują wydanie ostrzeżeń drugiego stopnia przed upałami dla wszystkich województw. Zagrożeniem mogą być również burze z gradem. Alarmy drugiego stopnia mogą zostać wydane dla województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. Pierwszy stopień alarmu przed burzami z gradem może dotyczyć województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i opolskiego.

  Nadal gorąco i burzowo

  W czwartek na zachodzie Polski będzie pogodnie. Poza tym prognozowane są przelotne opady deszczu i burze - lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 34 stopni na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków w porywach burzowych rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

  Również tego dnia mogą zostać wydane alarmy drugiego stopnia przed upałami dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

  Niebezpieczne mogą być też burze z gradem. Synoptycy IMGW mogą wydać alarmy drugiego stopnia dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i łódzkiego. Pierwszy stopień ostrzeżeń możliwy jest na terenie województw: pomorskiego, małopolskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

  Nawet 33 stopnie Celsjusza

  W piątek na wschodzie Polski przelotnie popada deszcz, możliwe są burze - lokalnie z gradem. W pozostałych regionach będzie słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 28 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie od 33 stopni na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków w porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h.

  Na ten dzień również mogą zostać wydane żółte alarmy IMGW. Te dotyczące upałów będą dotyczyć województw: lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Natomiast przed burzami synoptycy IMGW ostrzegać mogą mieszkańców województwa lubelskiego.

  Przede wszystkim słońce

  W sobotę na zachodzie przelotnie popada deszcz i pojawią się burze, lokalnie może im towarzyszyć grad. W innych częściach kraju będzie słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie od 29 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 34 stopni na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr będzie wiał z południowego wschodu, a w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 km/h.

  Dużo deszczu

  Niedziela na Pomorzu zapowiada się pogodnie. W pozostałych regionach wystąpią przelotne opady deszczu i burze, w trakcie których lokalnie może spaść grad. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 28 st. C na Pomorzu do 33 st. C na Podkarpaciu. Z południowego wschodu powieje wiatr słaby i umiarkowany. W porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h.

  Czym jest orientacyjna prognoza zagrożeń?

  Zgodnie z definicją IMGW prognoza zawiera orientacyjną informację o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych i nie określa dokładnego czasu wystąpienia zjawiska.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski z dużą prędkością wtargnie atlantyckie powietrze. Po kilku słonecznych...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie pod wpływem niżu Victoria z rejonu Morz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...