Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  wędrówka burzowego frontu

  13-06-2019 06:20 Biomet będzie zróżnicowany

  Nad Polską będą przechodzić burze

  Shutterstock

  Czwartek przyniesie gwałtowne burze, podczas których wiatr osiągnie prędkość do 90-100 kilometrów na godzinę. Może też spaść grad. Termometry pokażą maksymalnie 34 stopnie Celsjusza.

  Na pogodną aurę w czwartek mogą liczyć mieszkańcy Ziemi Lubuskiej i zachodniej części Dolnego Śląska. W pozostałych regionach synoptycy prognozują umiarkowane i duże zachmurzenie. Okresami popada deszcz do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy. Może też zagrzmieć i spaść grad. Miejscami w pasie od Mazur, przez Mazowsze, Ziemię Łódzką i Świętokrzyską, po Małopolskę burze okażą się gwałtowne z opadami dochodzącymi do 60 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 23 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej, przez 30 st. C w centrum kraju, po 34 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie na ogół południowy, tylko na zachodzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Najsilniej powieje w burzach, osiągając prędkość 90-100 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność - oscylującą w granicach 80 procent - odnotujemy w środkowej części kraju. Na krańcach zachodnich i wschodnich spadnie poniżej tej wartości. W zachodniej części kraju odczujemy ciepło, a we wschodniej - gorąco i parno. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne na wschodzie, a na zachodzie neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego z opadami deszczu i burzami, przejściowo gwałtownymi. Na termometrach zobaczymy 33 st. C. Słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr powieje z południa, w burzach jego prędkość osiągnie 80-100 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 1000 hPa, spada.

  TRÓJMIASTO

  Synoptycy prognozują umiarkowane i duże zachmurzenie z opadami deszczu i burzami, chwilami gwałtownymi. Temperatura maksymalna wyniesie 25 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny do 90 km/h. Ciśnienie około południa dojdzie do 1013 hPa, waha się.

  POZNAŃ

  Prognozowane jest umiarkowane i duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu, może też zagrzmieć. Temperatura maksymalna wyniesie 25 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny - do 90 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 1004 hPa, rośnie.

  WROCŁAW

  Utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu, może zagrzmieć. Na termometrach zobaczymy 25 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny do 90 km/h. Barometry około południa pokażą 1000 hPa, ciśnienie rośnie.

  KRAKÓW

  Synoptycy prognozują zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotnie popada deszcz, spodziewać się należy burzy z gradem. Na termometrach zobaczymy 32 st. C. Wiatr będzie południowy, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w burzach powieje z prędkością do 90 km/h. Ciśnienie waha się, około południa barometry wskażą 986 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...