Informacje
 • Niebezpiecznie nie tylko w Polsce.
  Burze z gradem i ulewy nękają Europę

  16-06-2019 20:50 Niebezpiecznie we Francji i Czechach

  Gwałtowna pogoda daje się we znaki nie tylko mieszkańcom Polski. Burze z gradem i ulewy pojawiły się również we Francji i w Czechach.

  Minister rolnictwa Didier Guillaume przekazał, że Francja ogłosi stan klęski żywiołowej po ulewnych deszczach i burzach gradowych, które spustoszyły uprawy w południowo-wschodniej Francji.

  Niemiecki turysta stracił życie przez spadające drzewo na kempingu w departamencie francuskim Górna Sabaudia, a dziesięć osób doznało lekkich obrażeń w departamentach Drome i Isere w regionie Owernia-Rodan-Alpy.

  Duże straty z powodu pogody ponieśli mieszkańcy miejscowości, takich jak Romans-sur-Is czy Egrave. Lokalna szkoła musiała zostać zamknięta.

  Ulewy w Czechach

  W nocy z soboty na niedzielę burze z gradem i ulewy nękały mieszkańców Czech. To kolejny atak gwałtownej pogody. Mieszkańcy kilku miejscowości nie zdążyli jeszcze posprzątać po poprzednich podtopieniach, a już musieli mierzyć się z kolejnymi zniszczeniami spowodowanymi przez żywioł. Błoto po ulewach spływało przez wieś Hrbov w pobliżu Jihlavy w regionie Vysocina. Mieszkańcy mieli pełne ręce roboty, by uporać się ze skutkami gwałtownej pogody.

  Synoptycy wydali ostrzeżenia przed ulewnym deszczem i powodziami, które mają obowiązywać do poniedziałku. Spokojni mogą być jedynie mieszkańcy zachodnich regionów Czech, bo ich alerty nie dotyczą.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wiosenna pogoda będzie trwać prawie przez cały tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...