Informacje
 • Czyste powietrze i moc atrakcji dla turystów w Gołdapi

  14-07-2019 13:30 Materiał powstał przy współpracy z partnerem
  Tomasz Zubilewicz rozmawia z Piotrem Wasilewskim tvnmeteo.pl

  Czyste powietrze i całoroczna oferta dla turystów - to oferuje na Warmii i Mazurach miasto Gołdap. Czekają tu tętniące życiem Mazurskie Tężnie Solankowe, nowoczesne pijalne wód mineralnych i leczniczych z grotą solną oraz moc ciekawych zabytków.

  Gołdap - Mazurski Zdrój jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym, gdzie znajdują się między innymi czwarte co do wielkości w Polsce Mazurskie Tężnie Solankowe. Co więcej, ma się czym szczycić, bo został zwycięzcą tegorocznego konkursu EDEN na "Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne" w kategorii turystyka zdrowotna i wellness.

  - Od kilkunastu lat Unia Europejska wybiera takie najciekawsze miejsca w każdym kraju. Po jednym w każdym kraju. W tym roku Polska wskazała Gołdap, czyli Gołdap - Mazurski Zdrój - mówił Jacek Morzy, zastępca burmistrza Gołdapi. - Nasze hasło, które niedawno sobie wymyśliliśmy, to jest Gołdap - Mazurski Zdrój - regeneracja przygodą - wskazał Morzy.

  Miejsce to można traktować jako świetnie ulokowaną bazę do całodziennych wycieczek po okolicy.

  - Mogą tu przyjeżdżać całe rodziny i chcemy, żeby tak było. Ci, którzy chcą się troszeczkę zrehabilitować, mogą skorzystać z sanatorium. Z kolei Ci, którzy nie chcą chorować w przyszłości, korzystają z pięknych tras rowerowych. Mamy około 200 kilometrów tras rowerowych, między innymi w Puszczy Rominckiej - zachęcał zastępca burmistrza Gołdapi.

  - Warto tu być, bo mamy najczystsze powietrze w Polsce i w 2000 roku zostaliśmy jedynym na Warmii i Mazurach, do tej pory zresztą, uzdrowiskiem - wspominał Morzy.

  O tym, co przyczyniło się do zwycięstwa Gołdapi w konkursie EDEN, opowiadał w rozmowie z prezenterem tvnmeteo.pl Tomaszem Zubilewiczem Piotr Wasilewski z Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap.

  - Myślę, że przede wszystkim strategia. Strategia i działanie. Ciągłe działanie gminy Gołdap. Realizacja tego przez samorząd, prywatnych przedsiębiorców, ale i organizacji pozarządowych, które wspólnie stworzyły piękną i fantastyczną całoroczną ofertę Gołdapi - mówił Piotr Wasilewski z Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap. - Możemy w tym momencie powiedzieć, że mamy ofertę całoroczną dla każdego turysty z każdego zakątka kraju, świata - wspominał Wasilewski.

  Uzdrowisko czynne przez cały rok

  Miasto Gołdap ciągle się rozwija i  - jak wspominał Piotr Wasilewski - w planach są kolejne działania.

  - Szukamy intensywnie inwestorów. Już mamy uzbrojone tereny. Mamy plany zagospodarowania przestrzennego i czekamy na to, aż wybuduje się zakład przyrodowo-leczniczy w Gołdapi naprzeciwko tężni. W tym zakładzie znajdą się miedzy innymi baseny solankowe, sauny, infrared oraz największa ścianka wspinaczkowa przynajmniej w powiecie gołdapskim - mówił Wasilewski. Dodał, że całoroczna oferta Gołdapi skierowana jest do turystów w każdym wieku. Również osoby, które stronią od szczególnie zatłoczonych miejsc, odnajdą się w Gołdapi.

  Planują kolejne atrakcje dla turystów

  Wraz z sukcesywnym rozwojem Gołdapi powstaną tutaj kolejne atrakcje dla turystów. W dzielnicy uzdrowiskowej są czwarte co do wielkości w Polsce Mazurskie Tężnie Solankowe, obok nich "Zdrój" - nowoczesna pijalnia wód mineralnych i leczniczych z grotą solną i działającymi przez cały rok mini tężniami.

  - W ciągu dwóch lat powstanie tutaj miejsce, gdzie będzie można wykąpać się w siarce, czyli będzie uzupełnieniem tego, co w tej chwili Gołdap oferuje już osobom, które chcą po prostu zregenerować się zdrowotnie - powiedziała dyrektorka Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Justyna Szostek. Zachęcała również do skorzystania z pijalni wód oraz tężni solankowych, które czynne są przez cały rok.

  Materiał powstał przy współpracy z partnerem.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...