Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 4°C -1°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • "Ludzie w panice wybiegali z domów".
  Trzęsienie ziemi w Indonezji

  14-07-2019 19:00 Miało magnitudę 7,3

  Płytkie trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3, które w niedzielę nawiedziło indonezyjską prowincję Moluki Północne, wywołało panikę wśród jego mieszkańców.

  Według amerykańskiej Służby Geologicznej (United States Geological Survey) epicentrum znajdowało się w odległości 103 kilometrów na południowy wschód od tymczasowej stolicy prowincji - Ternate, a hipocentrum na głębokości około 10 kilometrów. Indonezyjska agencja geofizyczna poinformowała, że wstrząsy nie wywołały tsunami. Nie ma żadnych doniesień o ofiarach czy poważnych zniszczeniach.

  - Nie ma jeszcze doniesień o uszkodzeniach infrastruktury - powiedział Iksan Subur, przedstawiciel indonezyjskiej Agencji ds. Łagodzenia Skutków katastrof z siedzibą w regencji South Halmahera, w pobliżu epicentrum. - Ludzie w panice wybiegali z domów, ci co mieszkają w pobliżu oceanu zaczynają przenosić się na wyższe tereny - dodał.

  Pacyficzny Pierścień Ognia

  Do silnych wstrząsów doszło w Indonezji również tydzień wcześniej. 7 lipca trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,9 nawiedziło Morze Moluckie w pobliżu wyspy Celebes, a po głównym wstrząsie nastąpiło kilka wstrząsów wtórnych.

  Indonezja znajduje się na wyjątkowo aktywnym sejsmicznie obszarze - w rejonie Pacyficznego Pierścienia Ognia. Rocznie w tym kraju notowanych jest około siedmiu tysięcy wstrząsów, choć w zdecydowanej większości są one słabe i nie wyrządzają poważniejszych szkód.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...