Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 6°C 1°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Pożary na Sardynii, powodzie w Grecji.
  Niebezpieczna pogoda w Europie

  14-07-2019 16:17 Sprawdź, gdzie wydano ostrzeżenia meteorologiczne

  Na włoskiej wyspie - Sardynii płoną lasy. Strażacy walczą z rozprzestrzeniającym się pożarem. W Grecji władze zarządziły ewakuację z zalanych po powodziach domów.

  Władze zarządziły w sobotę ewakuacje mieszkańców we włoskiej miejscowości Tortolì na Sardynii. Płomienie dotarły do kempingów i prywatnych domów. Ogień zagrażał mieszkańcom około 20 domów.

  Walka z ogniem

  Strażacy walczą z żywiołem - próbują ugasić ogień, ale porywisty wiatr sprzyja rozprzestrzenianiu się pożaru. W akcji uczestniczą samoloty Canadair i śmigłowce, które zrzucają na płonące lasy wodę. Dym można było zobaczyć z daleka.

  W okresie suchego i gorącego lata pożary wybuchają we Włoszech dosyć często. Sprzyjają im wysoka temperatura i brak opadów deszczu, co powoduje że roślinność jest łatwopalna.

  We Włoszech wydano ostrzeżenia meteorologiczne drugiego stopnia przed burzami w północno-zachodniej części kraju, a w pozostałych regionach pierwszego stopnia przed burzami i silnym wiatrem. Alerty obowiązywać będą w poniedziałek.

  Powodzie w Grecji

  W niedzielę greckie władze ewakuowały dziesiątki obywateli z zalanych po powodziach domów w zachodniej części kraju. Powodzie, które wystąpiły po ostatniej nawałnicy uszkodziły drogi w pobliżu miast Nafpaktos i Patra. Zamknięto główną drogę na kilka godzin. Nie ma informacji o rannych ani zaginionych.

  - Wiele domów i sklepów w pobliżu miasta Nafpaktos jest zalanych. Zniszczone zostały domy, sklepy i samochody - powiedział przedstawiciel straży pożarnej.

  Pogoda w Grecji jest wciąż niebezpieczna, wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w północnej i północno-zachodniej części kraju. Podczas ostatniej nawałnicy, która pojawiła się na północy kraju w nocy ze środy na czwartek, zginęło siedem osób, w tym sześciu turystów. Ponad 100 zostało rannych.

  CZYTAJ WIĘCEJ O NAWAŁNICY >>>

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zarówno pod koniec stycznia, jak i na początku lutego do Polski nadal będzie nap...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem słabego klina wysokiego ciśnienia....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...