Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  gorąco i burzowo

  21-07-2019 06:20 Biomet będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na wtorek  

  Niedziela upłynie na ogół pod znakiem przelotnych opadów deszczu i gwałtownych burz. Lokalnie może spaść również grad. Termometry pokażą maksymalnie 32 stopnie Celsjusza.

  W niedzielę możemy spodziewać się przelotnego deszczu i burz, w czasie których spadnie do 10-30 litrów deszczu na metr kwadratowy. W porywach burzowych powieje do 60-90 km/h. Miejscami możliwe są również opady gradu. Temperatura maksymalna sięgnie od 26 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 32 st. C w Małopolsce. Południowy wiatr, skręcający na zachodni, okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie będzie się wahać, w południe odnotujemy 1002 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  W centrum, we wschodniej i w południowej części Polski synoptycy prognozują najwyższą wilgotność względną powietrza. Tam może przekroczyć 90 procent. W pozostałych rejonach będzie oscylować wokół 80 procent. W całym kraju będzie upalnie i parno, a warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Prognoza pogody dla miast

  TRÓJMIASTO

  Przelotny deszcz. Możemy spodziewać się burz, w czasie których pojawią się opady rzędu 10-30 litrów deszczu na metr kwadratowy. Wiatr powieje w porywach do 60-90 km/h. Może spaść grad. Temperatura nie przekroczy 27 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z południowego zachodu. Ciśnienie spadnie, w Gdańsku w południe odnotujemy 1013 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz. Mogą wystąpić także burze, w czasie których spadnie do 10-30 litrów deszczu na metr kwadratowy. W porywach burzowych wiatr powieje do 60-90 km/h. Możliwe są również opady gradu. Termometry wskażą maksymalnie 32 st. C. Z południowego zachodu wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie będzie się wahać, w południe wyniesie 987 hPa.

  POZNAŃ

  Przelotny deszcz. Możemy spodziewać się również burz, w czasie których spadnie do 10-30 litrów deszczu na metr kwadratowy. W porywach burzowych powieje do 60-90 km/h. Możliwe są opady gradu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 28 st. C. Zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie będzie się wahać, w południe wyniesie 1004 hPa.

  WARSZAWA

  Okresami przelotny deszcz i burza, w czasie której spodziewane są opady rzędu 10-30 litrów deszczu na metr kwadratowy. W porywach burzowych wiać będzie do 60-90 km/h. Możliwe są opady gradu. Temperatura maksymalna sięgnie 29 st. C. Z południowego zachodu spodziewany jest słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, w południe na barometrach zobaczymy 1002 hPa.

  WROCŁAW

  Przelotny deszcz i burze, podczas których spadnie do 10-30 litrów deszczu na metr kwadratowy. W porywach burzowych powieje do 60-90 km/h. Możemy spodziewać się opadów gradu. Termometry pokażą maksymalnie 29 st. C. Zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie wzrośnie, w południe odnotujemy 1002 hPa

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...