Informacje
 • Deszcz i burze z silnym wiatrem.
  Pochmurny początek sierpnia

  02-08-2019 16:16 Prognoza pogody na najbliższe pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni TVN24

  W najbliższym czasie czekają nas opady deszczu, a słońce przez większość czasu ukryte będzie za chmurami. W niektórych regionach może zagrzmieć.

  Polska pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia związanego z niżami znad zachodniej i północnej Europy. Zachodnia i południowa część kraju w ciągu najbliższej doby nadal będzie w strefie frontu atmosferycznego. Z północy napływa umiarkowanie chłodne powietrze polarne morskie.

  Pochmurne niebo

  Sobota przyniesie zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Na krańcach zachodnich i południu kraju wystąpią przelotne opady deszczu do 10-20 litrów na metr kwadratowy, możliwe są również burze. Przelotne opady deszczu mogą pojawić się również na północnym wschodzie. Maksymalna prognozowana temperatura wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Wybrzeżu Gdańskim, Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 23 st. C w centrum kraju, do 25 st. C na Ziemi Lubuskiej. Powieje wiatr północny, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 80 kilometrów na godzinę.

  W niedzielę na niebie pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu do 5-15 litrów na metr kwadratowy. Dodatkowo w centrum i na południu kraju możliwe są burze. Tylko na północnym wschodzie nie powinno padać. Termometry wskażą maksymalnie od 19 st. C na Suwalszczyźnie, przez 24 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na południowym zachodzie. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany, a na zachodzie silniejszy wiatr. W burzach będzie silny do 80 km/h.

  Mogą pojawić się burze

  Na poniedziałek synoptycy prognozują zachmurzenie umiarkowane i duże. W pasie od Pomorza Zachodniego, przez centrum kraju, po Podkarpacie spadnie do 5-15 l/mkw. W południowych regionach może zagrzmieć. Temperatura sięgnie maksymalnie od 21 st. C na północnym wschodzie, przez 24 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni i północno-zachodni powieje słabo i umiarkowanie, w burzach silnie do 80 km/h.

  Chmury nie odpuszczą

  Na wtorek zapowiadane jest zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Na Śląsku na ogół nie będzie opadów. Na pozostałym obszarze kraju prognozowane są przelotne opady deszczu do 10-20 l/mkw. W centrum i na południowym wschodzie kraju pojawią się burze. Termometry wskażą maksymalnie od 22 st. C na Suwalszczyźnie, przez 25 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z kierunków zachodnich, słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie, w burzach silnie do 80 km/h.

  W środę na niebie zaobserwujemy zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Okresami spadnie deszcz do 10-20 l/mkw. Na zachodzie i południu kraju zagrzmi. Maksymalna temperatura sięgnie od 23 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 26 st. C w centrum kraju, do 28 st. C na południowym zachodzie. Z południowego zachodu powieje wiatr słaby i umiarkowany, w burzach silny do 80 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Jesień zacznie się w poniedziałek ciepłą pogodą, która utrzyma się przez kilka d...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem klina wysokiego ciśnienia łączącego dwa wyże - znad Atla...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...