Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 7°C 18°C 6°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: przelotny deszcz i lokalne burze, do 25 stopni

  03-08-2019 06:15 Prognoza pogody na sobotę
  Prognoza pogody na piątek tvnmeteo.pl

  W sobotę w części kraju przelotnie popada deszcz, możliwe są również burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 stopni Celsjusza.

  Na sobotę synoptycy zapowiadają zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Na krańcach zachodnich i południu kraju może przelotnie popadać do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy. Możliwe są również burze. Przelotne opady deszczu mogą też  wystąpić na północnym wschodzie kraju. Termometry wskażą maksymalnie od 21 stopni Celsjusza na Wybrzeżu Gdańskim, Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 23 st. C w centrum kraju, do 25 st. C na Ziemi Lubuskiej. Z północy powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W burzach silny do 80 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Na południu i północnym wschodzie kraju wilgotność powietrza wyniesie powyżej 80 procent. W pasie centralnym wartość ta będzie równa 80 procentom. Na Pomorzu Zachodnim będzie najniższa i może wynieść poniżej 70 procent. W prawie całej Polsce odczujemy komfort termiczny, jedynie w okolicach województwa wielkopolskiego zrobi się nam ciepło. W południowo-zachodniej części kraju biomet okaże się niekorzystny, natomiast w północno-wschodniej neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Na niebie zobaczymy kłębiaste umiarkowane i duże zachmurzenie. Maksymalna prognozowana temperatura to 23 st. C. Z północy powieje słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr. Ciśnienie w Warszawie około południa sięgnie 998 hPa, spada.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, termometry wskażą do 21 st. C. Z północy powieje słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr. Ciśnienie około południa dojdzie do 1012 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, termometry wskażą do 24 st. C. Wiatr północno-wschodni powieje słabo i umiarkowanie, okresami silniej. Ciśnienie około południa dojdzie do 1001 hPa, spada.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, popada przelotny deszcz, możliwa jest również burza. Termometry mogą wskazać do 24 st. C. Z północnego wschodu powieje słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr. Ciśnienie około południa dojdzie do 987 hPa, spada.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, może zagrzmieć i przelotnie popadać deszcz. Termometry wskażą maksymalnie 22 st. C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, okresami silniej, z północy. Ciśnienie około południa dojdzie do 982 hPa, spada.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Jesień zacznie się w poniedziałek ciepłą pogodą, która utrzyma się przez kilka d...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem klina wysokiego ciśnienia łączącego dwa wyże - znad Atla...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...