Informacje
 • Uwaga na burze z gradem.
  Prognoza zagrożeń IMGW

  03-08-2019 06:55 Sprawdź, gdzie mogą obowiązywać alerty
  Prognoza pogody na piątek tvnmeteo.pl

  W sobotę na południu kraju mogą zostać wydane ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed burzami i burzami z gradem.

  W sobotę w województwie dolnośląskim może zostać wydane ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. W górach i obszarach podgórskich mogą wystąpić burze z opadami deszczu do 20 litrów wody na metr kwadratowy. Porywy wiatru mogą natomiast osiągnąć prędkość do 65 kilometrów na godzinę.

  W województwach: małopolskim, podkarpackim śląskim mogą zostać wydane ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

  Na południu województwa małopolskiego prognozuje się wystąpienie burz, w trakcie których na ziemię może spaść do 20 litrów wody na metr kwadratowy. Wiatr może rozpędzić się do 65 km/h. Możliwe są również lokalne opady gradu.

  Na południu Podkarpacia może zagrzmieć, a lokalne opady deszczu wyniosą do 20 l/mkw. Wiatr w porywach może powiać z prędkością do 65 km/h. Lokalnie niewykluczony jest grad.

  W południowych powiatach województwa śląskiego mogą wystąpić lokalne burze z opadami deszczu  do 20 l/mkw. oraz porywami wiatru do 65 km/h. Prognozowany jest również grad.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Jak mówi definicja IMGW, prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami najpierw duże ochłodzenie, ale potem możemy liczyć na babie lato....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem klina wysokiego ciśnienia łączącego dwa wyże - znad Atla...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...