Informacje
 • Ponad trzy miliony hektarów lasów w ogniu.
  Pożar widać na zdjęciach satelitarnych

  04-08-2019 12:59 Zobacz zdjęcia pożarów na Syberii

  Walka z pożarami, które wybuchły w syberyjskich lasach, nadal trwa. Ogień objął ponad trzy miliony hektarów, czyli teren dorównujący wielkością powierzchni Belgii. Rozprzestrzeniający się dym widać na zdjęciach satelitarnych.

  Pożary na Syberii objęły niemal 3,1 milionów hektarów lasów. Ogień pojawił się w rejonie między innymi Irkucka, Tiumienia i Jakucji, w krajach Krasnojarskim, Permskim, Chabarowskim, i Zabajkalskim, w Buriacji i Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym. Do akcji gaszenia pożarów na Syberii włączyły się rosyjskie siły powietrzne.

  W przypadku tego żywiołu - jak wskazali ekolodzy - mamy do czynienia z katastrofą ekologiczną. W wielu miastach znajdujących się na tych obszarach z powodu dymu jakość powietrza uległa pogorszeniu.

  Pogoda nie ułatwia gaszenia ognia

  Rosyjskie Ministerstwo do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowało, że do rozprzestrzeniania się ognia przyczyniły się między innymi niewystarczające działania lokalnych władz.

  - Pożar rozprzestrzenił się z powodu długotrwałej suszy, a także z powodu braku aktywnych działań w celu ugaszenia źródeł ognia - wskazał Siergiej Abanin, przedstawiciel Ministerstwa do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji.

  Aleksiej Bogdanow, zastępca szefa departamentu Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Krasnojarsku przekazał, że prognoza pogody na kolejne dni nie jest obiecująca. Temperatura sięgająca około 30 stopni Celsjusza nie ułatwia strażakom akcji gaszenia pożarów.

  Amerykańska agencja kosmiczna (NASA) i Federalna Agencja Kosmiczna (Roskosmos) opublikowały zdjęcia satelitarne, na których widać dym z pożarów.
  Rosyjskie Ministerstwo do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych przekazało, że do rozprzestrzeniania się ognia przyczyniły się między innymi niewystarczające działania władz lokalnych. - Pożar rozprzestrzenił się z powodu długotrwałej suszy, a także z powodu braku aktywnych działań w celu ugaszenia źródeł ognia - wskazał Abanin. - Powiedzmy wprost: władze lokalne i regionalne nie poradziły sobie z sytuacją i dlatego konieczne było podjęcie działań na szczeblu federalnym. (http://www.tvn24.pl)
 • tragedia
  Tragedia ale czy my juz zapmnielismy co w kraju sie dzieje alkoholizm,loty na grzyby,wyludzenia,przekrety jest tego troche i jakos cicho ale co w innym kraju a jeszcze w Rosji to juz jakies opetanie dadzom rade bez nas niestety.
  ~gucio /2019-08-04 14:07

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wiosenna pogoda będzie trwać prawie przez cały tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...