Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 1°C 5°C 1°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na 16 dni:
  ciepłe lato z małym wyjątkiem

  04-08-2019 13:41 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Prognoza pogody na 16 dni tvnmeteo.pl

  Przed nami jeszcze dużo bardzo ciepłych dni, a nawet krótka wizyta upału i aż 30 stopni.

  Tego największego wyskoku temperatury możemy spodziewać się już w najbliższą środę. Przez cały ten tydzień do Polski będzie płynąć ciepłe lub gorące powietrze. Napływ powietrza będzie możliwy dzięki niżowi, który w poniedziałek będzie mieć swoje centrum niedaleko wybrzeży Szkocji oraz wyżowi ciągnącemu się od Morza Śródziemnego, przez centrum kontynentu, po Skandynawię. Te ośrodki ciśnienia wspólnie będą odpowiedzialne za południowo-zachodnią, a więc ciepłą, cyrkulację powietrza (patrz mapa).

  Najbliższe dni będą gorące na południu Polski - tu właściwie codziennie będzie 27, 28 stopni, a w środę nawet 30. Na północy kraju temperatura będzie niższa o 5, 6 stopni. Taka sytuacja utrzyma się do 10 sierpnia, a następnie w całym kraju zrobi się nieco chłodniej i na południu będzie maksymalnie około 25 stopni, a na północy około 20. Wyjątkiem, i to chłodniejszym, będzie połowa sierpnia. Wtedy na kilka dni do Polski napłynie wyraźnie chłodniejsze powietrze i z wyjątkiem południa kraju będzie poniżej 20 stopni.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

 • Piękne polskie sierpniowe lato,tylko deszczu brakuje
  Pogoda,jak i sama temperatura jest przyjemna i niech tak zostanie do końca miesiąca.To już trzeci rok,jak w naszym województwie (kujawsko-pomorskie) nie ma grzybów z powodu suszy.Susza odebrała nam korzystania z tego,co mógł dać las i przyjemnych chwil tam spędzonych. Deszcze występują punktowo, przeważnie w tych samych miejscach.Większe opady znad Atlantyku docierają tylko do Wielkiej Brytanii.Pojawiło się jakieś''światełko w tunelu,'' że w końcu opady znad oceanu pokonają tę ''zaklętą barierę'',ruszą w głąb Europy i dotrą do naszego kraju.
  ~Lech /2019-08-05 15:22
 • Bardzo gorące i suche lato
  Czerwiec rekordowo gorący, lipiec nieco chłodniejszy ale wciąż suchy i bez opadów. Susza jakiej dawno nie było. Oby sierpień był w miarę ciepły ale i deszczowy.
  ~Nick /2019-08-04 15:43
 • brzydko
  Niestety lato gdzie bylo slonko,czasem bialy obloczek bezpowrotnie minely,sucho ,ale pochmurno ,wisi w powietrzu duchota,albo 35 albo 17,paskudne lato
  ~Daro /2019-08-04 14:23

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...