Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: ciepło, ale z przelotnym deszczem. Może zagrzmieć

  04-08-2019 06:30 Warunki biometeorologiczne przeważnie neutralne
  Prognoza pogody na piątek tvnmeteo.pl

  Niedziela przyniesie na ogół przelotne opady deszczu i lokalne burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 stopni Celsjusza.

  W niedzielę zachmurzenie okaże się umiarkowane i duże. Lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu rzędu 5-20 litrów na metr kwadratowy. W centrum i na południu Polski możliwe są także burze. Termometry pokażą maksymalnie od 19 st. C na Suwalszczyźnie, przez 24 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na południowym zachodzie. Z północnego zachodu wiać ma słabo i umiarkowanie, okresami silniej. W czasie burz powieje silny wiatr w porywach do 80 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza będzie oscylować przeważnie wokół 60-70 procent. Na przeważającym obszarze kraju odczujemy komfort termiczny, na północnym zachodzie - ciepło. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne przechodzące w niekorzystne.

  Prognoza pogody dla miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Możliwe są przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 23 st. C. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. Ciśnienie będzie się wahać, około południa odnotujemy 999 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Synoptycy prognozują przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie 20 st. C. Z północnego zachodu wiać ma słabo i umiarkowanie, okresami silniej. Ciśnienie będzie się wahać, około południa na barometrach zobaczymy 1013 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr, okresami silniejszy, powieje z północnego zachodu. Ciśnienie będzie się wahać, około południa odnotujemy 1002 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu i burzy. Temperatura maksymalna nie przekroczy 26 st. C. Wiać ma z północnego zachodu, słabo i umiarkowanie, okresami silniej. Ciśnienie będzie się wahać, około południa barometry pokażą 998 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Możliwe są przelotne opady deszczu i burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 23 st. C. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, okresami silniejszy. Ciśnienie będzie się wahać, około południa barometry wskażą 986 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...