Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 10°C 13°C 7°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • "Płomienie wzbijały się na 20 metrów". Pożar w pobliżu Aten

  12-08-2019 12:00 Pożar wybuchł w okolicach Aten
  Nagrania Reporterów 24 pożarów na wyspie Zakintos Kontakt 24

  W nocy z niedzieli na poniedziałek w okolicach Aten wybuchł potężny pożar. Według relacji strażaków płomienie sięgały 20 metrów. Z ogniem walczyło około 140 strażaków.

  Jak podały lokalne władze, około północy w nocy z niedzieli na poniedziałek na zboczach pasma górskiego Hymet w okolicach Aten wybuchł pożar. Ze względu na porywisty wiatr rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Nad ranem łuna światła była widoczna ze stolicy kraju.

  Płomienie na 20 metrów

  Według krajowej straży pożarnej pożar najwyraźniej zaczął się w którymś z domów lub ogrodów pobliskiego miasteczka Peania. Z ogniem walczyło 141 strażaków w 46 pojazdach, pięciu samolotach strażackich i pięciu helikopterach.

  - Stawiliśmy czoła dużemu ognistemu frontowi. Płomienie wzbijały się na wysokość 20 metrów. Ogień obecnie maleje, ale wciąż mamy wiele do zrobienia - powiedział Nikos Hardalias, sekretarz generalny ds. ochrony ludności.

  Od niedzieli rano grecka straż pożarna wyjeżdżała do 60 pożarów w całym kraju. Ogień, który wybuchł na wyspie Elafonissos, wymusił ewakuację obozowiczów.

  Ostrzeżenia

  Meteorolodzy ostrzegają, że w wielu regionach kraju pogoda może być niebezpieczna. Wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem i silnymi porywami wiatru.

  Władze greckie zaznaczyły, że do wtorku istnieje ogromne prawdopodobieństwo wybuchów pożarów w całej południowej Grecji kontynentalnej, na północnych wyspach Morza Egejskiego oraz w części północno-wschodniej prowincji Tracja, leżącej w pobliżu granicy z Turcją.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec przemieści się nad Morze Norweskie, a st...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...