Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 18°C -2°C Zachmurzenie małe
zwiń
Informacje
 • Z gór spływały potoki błota.
  Dwie osoby są poszukiwane

  12-08-2019 20:34 Gwałtowna pogoda w Szwajcarii

  Na południu Szwajcarii w kantonie Valais w niedzielę przeszła gwałtowna burza z ulewnym deszczem. Po niej pojawiły się lawiny błotne i powodzie. Dwie osoby uznano za zaginione - wśród nich jest sześcioletnia dziewczynka.

  Do powodzi doszło w niedzielę 11 sierpnia po gwałtownej burzy, która przeszła nad gminą Chamoson położoną na terenie szwajcarskiego kantonu Valais. Rzeka Losentse wystąpiła z brzegów, powodując lawiny błotne.

  Potok brudnej wody porwał dwa samochody, w jednym z nich znajdowały się dwie osoby: sześcioletnia dziewczynka i 37-letni mężczyzna. Znaleziony przez służby samochód był zniszczony, a w środku nikogo nie było.

  Dwie osoby zaginione

  Służby nie podają, czy mężczyzna i dziewczynka są spokrewnieni. Zdaniem władz szanse na odnalezienie ich żywych są zerowe. W akcji poszukiwawczej bierze udział ponad 70 osób. Służby korzystają też ze śmigłowca.

  Lawiny błota spowodowały zniszczenia w winnicach, na drogach oraz na mostach. Niektóre z nich musiały zostać zamknięte.Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...