Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 5°C -3°C Śnieg
zwiń
Informacje
 • Przywieźli z wakacji... 12 szopów praczy

  10-09-2019 08:33 Skradły ich serca
  Szopy pracze prowadzą głównie nocny tryb życia Sergey Yarmolyuk, Darkone, Dmytro S., Carsten Volkwein, garyjwood, Saaws

  Rosyjska para z Rostowa wybrała się wakacje w góry. Pewnego dnia do ich namiotu wpadło 12 porzuconych przez właściciela szopów praczy. Para, której zwierzęta od razu skradły serca, postanowiła się nimi zaopiekować.

  - Byliśmy na wakacjach w górach w Kaukazie Północnym i ci "bandyci" wpadli do naszego namiotu, kompletnie go pustosząc. Obserwowaliśmy ich i od razu się zakochaliśmy - mówił Igor Jacenko.

  Nie mieli wyboru

  Dwunastka puchatych szopów natychmiast podbiła serca rosyjskiej pary. Igor i Natalia nie mieli wyboru - nie mogli pozostawić zwierząt samych sobie.

  Natalia, która jest weterynarzem, powiedziała agencji Reutera, że ludzie bardzo często zakochują się w szopach z powodu ich uroczego wyglądu, a potem je porzucają, bo nie potrafią się nimi dobrze zaopiekować.

  - Szopom zawsze przydarzają się takie historie. One nie są psami czy kotami, lecz bardziej dzikimi zwierzętami, więc ludzie je zostawiają, kiedy już im się znudzą - uważa Natalia Jacenko.

  Po oswojeniu szopy nie potrafią wrócić do życia na wolności.

  Rodzina trzyma zwierzęta w domu i na razie wszystkim jest trochę ciasno. Ma się to zmienić, kiedy małżeństwo umieści szopy na swojej nowej działce. Zamierza nawet przyjąć nowe.

  - Mamy pomysł, by stworzyć "park szopów". Będziemy w nim trzymać szopy, które są w trudnej sytuacji. Zapewnimy im dom, jedzenie i dobre warunki, żeby mogły pozostać tam do końca swojego życia - planuje Natalia.

  Nie tylko szopy

  Szopy to nie jedyne zwierzęta, którymi zaopiekowali się Jacenkowie. Pod ich pieczą są psy i koty, które zostały porzucone przez właścicieli.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...