Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 6°C 1°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Eks-Dorian w Europie.
  Jaką pogodę przyniesie Polsce?

  11-09-2019 13:14 Sprawdź, co szykuje nam pogoda
  Omenaa Mensah o aktualnej sytuacji pogodowej w Europie tvnmeteo.pl

  Do Europy dotarł eks-Dorian, pozostałość po huraganie, który szalał od początku września na Bahamach. Z jego powodu zginęło co najmniej 50 osób. Sprawdź, jak wpłynie na pogodę w Polsce?

  Huragan Dorian, który od początku września pustoszył Bahamy, pozbawił życia co najmniej 50 osób. Według władz kraju tragiczny bilans może jeszcze wzrosnąć, ponieważ wciąż trwa usuwanie jego skutków. Z niemal całkowicie zrównanego z ziemią miasta Marsh Harbour nadal wydobywane są kolejne ciała.

  >>> CZYTAJ WIĘCEJ O DORIANIE

  "Groźba minęła"

  Dorian, docierając w okolice Europy, stał się niżem eks-Dorian. Jak powiedział synoptyk tvnmeteo.pl Wojciech Raczyński, obecnie to cyklon strefy umiarkowanej. Układ w środę znajdował się w okolicy Islandii.

  - Dorian najbardziej wpłynie na pogodę w Skandynawii. Na Morzu Norweskim mogą pojawić się sztormowe porywy wiatru - powiedział.

  Niż będzie kierował się na północny wschód kontynentu, ale nie przyniesie żadnych poważnych zjawisk. - Groźba minęła - dodał Raczyński.

  Miejscami popada

  Różnica temperatury przed i po dotarciu do Polski frontu atmosferycznego związanego z eks-Dorianem nie będzie wielka i drastyczna. W środę w Polsce prognozowana temperatura sięgnie 21-26 stopni Celsjusza. W czwartek zaś, gdy front dotrze do naszego kraju, na termometrach zobaczymy 20-25 stopni.

  Napłynie strefa opadów związana z frontem pochodzącym od Doriana. Nie będą one szczególnie wysokie - wyniosą około 5 litrów na metr kwadratowy, maksymalnie 10 l/mkw. - Poza Pomorzem i Mazurami będzie pogodnie. Napłynie umiarkowanie chłodne powietrze - podsumował synoptyk.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zarówno pod koniec stycznia, jak i na początku lutego do Polski nadal będzie nap...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem słabego klina wysokiego ciśnienia....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...