Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 0°C 4°C -1°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Nagranie z płonącego buszu. "Czasami słowa nie są w stanie opisać tego, co widzimy w pracy"

  13-09-2019 17:08 W Australii szaleją pożary
  Strażacy próbują ugasić pożar z powietrza NSW Rural Fire Service

  Policja z australijskiego stanu Queensland udostępniła nagranie z przejazdu przez płonący busz. Powstało podczas ewakuacji mieszkańców z zagrożonych terenów.

  W australijskim stanie Queensland szaleją pożary. Jak podają lokalne media, rozciągają się od półwyspu Jork aż do rejonu Ballendean w pobliżu południowej granicy stanu. Szacuje się, że jest ich około 55.

  Sytuacja jest bardzo trudna - walkę z ogniem utrudnia porywisty, suchy wiatr. Ponadto kraj zmaga się z jedną z najgorszych suszy od lat. Władze planują podnieść poziom zagrożenia pożarowego z "wysokiego" na "bardzo wysoki".

  Pożar na wybrzeżu

  Pożar na plaży Peregian położonej na wybrzeżu Sunshine Coast w stanie Queensland wybuchł w poniedziałek około godziny 16.30. Ogień błyskawicznie się rozprzestrzenił i zajął busz. Ewakuowano ponad pięć tysięcy osób. Z żywiołem walczyło co najmniej 300 strażaków.

  Departament Policji w Queensland udostępnił nagranie, na którym funkcjonariusz jedzie przez płonący busz na wybrzeżu Sunshine Coast. Powstało podczas ewakuacji mieszkańców z zagrożonych terenów.

  "To nie był kolejny dzień w biurze dla naszych ekip Sunshine Coast. Czasami słowa nie są w stanie opisać tego, co widzimy w pracy. Poniedziałkowa noc była jedną z tych chwil" - czytamy w opisie wideo na profilu na Twitterze policji.
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...