Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: może popadać,
  do 24 stopni

  13-09-2019 06:24 Biomet będzie niekorzystny lub neutralny
  Prognoza pogody na sobotę tvnmeteo.pl

  Piątek przyniesie niektórym regionom pochmurną aurę i opady deszczu. Miejscami powieje silniejszy wiatr. Na termometrach zobaczymy maksymalnie do 24 stopni Celsjusza.

  W piątek wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste. Na zachodzie, północy oraz w centrum kraju wzrośnie ono do dużego, przynosząc opady deszczu do 5-15 litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 19 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, przez 23 st. C w centrum kraju, do 24 st. C na południu. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, na Wybrzeżu powieje w porywach do 60 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność w ciągu dnia odnotujemy na północnym zachodzie kraju, wyniesie ona około 70 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku wschodnim. Na północy i zachodzie Polski odczujemy komfort termiczny, natomiast na południowym wschodzie - ciepło. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne na północy, zachodzie i w centrum kraju, a w pozostałych regionach będą neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Po południu i wieczorem możliwe są przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 23 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 1011 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Wystąpią przelotne opady deszczu, a na termometrach zobaczymy maksymalnie 19 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie. Ciśnienie spada, około południa odnotujemy 1022 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 22 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr z zachodu. Ciśnienie spada, około południa odnotujemy 1014 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Wystąpią przelotne opady deszczu, a temperatura wzrośnie do 23 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie spada, około południa na barometrach zobaczymy 1012 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Termometry pokażą 24 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 1000 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wiosenna pogoda będzie trwać prawie przez cały tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...