Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pogodnie,
  choć miejscami popada

  15-09-2019 06:21 Odczujemy komfort termiczny
  Prognoza pogody na sobotę tvnmeteo.pl

  W niedzielę na północy kraju pojawią się przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 stopnie Celsjusza.

   

  W niedzielę na północy spodziewane są słabe, przelotne opady deszczu. W pozostałych regionach powinno być pogodnie. Temperatura wyniesie od 18 stopnie Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Z południowego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach osiągnie do 55 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najniższą wilgotność - nieprzekraczającą 50 procent - odnotujemy na południu Polski. Im dalej na północ, tym jej wartość będzie wzrastać. W całym kraju odczujemy komfort termiczny. Biomet okaże się niekorzystny tam, gdzie będzie deszczowo. Na pozostałym obszarze okaże się neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Słonecznie, termometry pokażą maksymalnie 22 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 50 km/h, powieje z południowego zachodu. Ciśnienie po południu wyniesie 1007 hPa i będzie spadać.

  POZNAŃ

  Słonecznie, temperatura wzrośnie do 23 st. C. Wiał będzie umiarkowany i dość silny południowo-zachodni wiatr, w porywach osiągnie do 50 km/h. Ciśnienie po południu wyniesie 1008 hPa i będzie spadać.

  GDAŃSK

  Rano pogodnie, ale po południu może przelotnie popadać deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 19 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z południowego zachodu, w porywach rozpędzi się do 55 km/h. Ciśnienie po południu wyniesie 1015 hPa i będzie spadać.

  WROCŁAW

  Słonecznie, temperatura wyniesie maksymalnie 24 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 50 km/h. Ciśnienie po południu sięgnie 1006 hPa i będzie spadać.

  KRAKÓW

  Słonecznie, termometry pokażą maksymalnie 23 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr w porywach rozpędzi się do 50 km/h. Powieje z południowego zachodu. Ciśnienie po południu sięgnie 995 hPa i będzie spadać.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wiosenna pogoda będzie trwać prawie przez cały tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...