Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  okresowe opady, możliwe burze

  28-09-2019 06:31 Biomet okaże się niekorzystny
  Prognoza pogody na środę tvnmeteo.pl

  Sobota w całym kraju upłynie pod znakiem okresowych opadów deszczu. Miejscami niewykluczone są burze. Termometry pokażą maksymalnie 20 stopni Celsjusza.

  W sobotę wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste z okresowymi opadami deszczu do 5-15 litrów na metr kwadratowy. Możliwe są burze. Termometry pokażą od 17 stopni Celsjusza na północy, przez 19 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na południu. Z zachodu i południowego zachodu powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr, który w porywach może osiągnąć prędkość do 60 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność w ciągu dnia odnotujemy na północy Polski, wyniesie około 80 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku południowym. W całym kraju odczujemy chłód i wilgoć, natomiast na północy będzie wietrznie. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno z przejaśnieniami i okresowymi opadami deszczu. Może zagrzmieć. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 19 st. C. Wiatr powieje z południowego zachodu, umiarkowanie i okresami dość silnie. Ciśnienie będzie się wahać, około południa odnotujemy 998 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno z przejaśnieniami i okresowymi opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 18 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, powieje z zachodu. Ciśnienie będzie się wahać, około południa na barometrach zobaczymy 1008 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno z przejaśnieniami i okresowymi opadami deszczu. Możliwe są burze. Na termometrach zobaczymy 18 st. C. Z południowego zachodu powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, około południa wyniesie 1000 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno z przejaśnieniami, okresami może popadać. Temperatura wzrośnie do 20 st. C. Południowo-zachodni wiatr powieje umiarkowanie, okresami dość silnie. Ciśnienie będzie się wahać, około południa wyniesie 998 hPa.

  KRAKÓW
  Pochmurno z przejaśnieniami, okresami popada deszcz. Termometry pokażą 20 st. C. Wiatr powieje umiarkowanie i okresami dość silnie z południowego zachodu. Ciśnienie będzie się wahać, około południa na barometrach zobaczymy 988 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wiosenna pogoda będzie trwać prawie przez cały tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...