Informacje
 • Intensywny deszcz będzie zagrożeniem. IMGW ostrzega

  05-10-2019 20:05 Sprawdź, gdzie obowiązują alerty
  Prognoza pogody na środę tvnmeteo.pl

  W ciągu najbliższych kilkunastu godzin groźne staną się ulewy. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla południowej części kraju.

  Alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu wydano w województwach:

  - śląskim, w powiatach: żywieckim, cieszyńskim, Bielsko-Biała, bielskim, pszczyńskim i Jastrzębie-Zdrój. Alerty ważne będą do godz. 6 w niedzielę;

  - małopolskim, w powiatach: tatrzańskim, nowotarskim, suskim, wadowickim, oświęcimskim, myślenickim, limanowskim, nowosądeckim i Nowy Sącz. Ostrzeżenia obowiązywać będą do godziny 9 w niedzielę.

  Prognozuje się tam wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym, o sumie 30-45 litrów wody na metr kwadratowy.

  Ostrzeżenia hydrologiczne

  IMGW wydał również ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia w województwie zachodniopomorskim. W związku z prognozowaną sytuacją hydrologiczno-meteorologiczną przewiduje się przekroczenie stanu ostrzegawczego na Zalewie Szczecińskim.

  Alerty ważne będą do godz. 8 w niedzielę.

  Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

  Definicja IMGW mówi, że alert pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Czym jest ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia?

  Zgodnie z definicją Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia oznacza, że stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych, lecz poniżej stanów alarmowych.

 • tragedia?
  To na wybory kajakiem poplyniem jak nie jak tak,super,my to mamy same prolemy we wszystkich dziedzinach i kierunkach swiata.przerabane.
  ~smutny /2019-10-04 14:12
 • Żeby
  Żeby tak u mnie chciało spaść chociaż pół litra!
  ~suchy_robercik /2019-10-04 13:58

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...