Informacje
 • Więcej chmur, miejscami deszcz.
  Termometry pokażą do 23 stopni

  15-10-2019 15:43 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni TVN24

  Na najbliższe dni synoptycy nie zapowiadają znacznego ochłodzenia. Termometry nie pokażą już 26 stopni Celsjusza, ale w wielu regionach temperatura nadal przekraczać będzie 20 stopni. Na niebie pojawi się więcej chmur, a miejscami będzie padać deszcz.

  Na środę synoptycy prognozują małe i umiarkowane zachmurzenie. Na zachodzie i Pomorzu będzie wzrastać do dużego z opadami deszczu do 5-10 litrów na metr kwadratowy, a na Pomorzu Zachodnim do 20 l/mkw. Temperatura wyniesie maksymalnie od 15 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 20 st. C w centrum kraju, do 23 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje z południowego zachodu, umiarkowanie i dość silnie. W porywach rozpędzi się do 50-70 kilometrów na godzinę, w górach do 80-110 km/h.

  Pochmurno z opadami

  W czwartek na niebie pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie. Na północy wystąpią okresowe opady deszczu do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 15 st. C na wschodnim Pomorzu i Suwalszczyźnie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na południu. Z zachodu i południowego zachodu wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Na północy okresami może być dość silny.

  Na piątek zapowiadana jest pochmurna pogoda z rozpogodzeniami. Termometry wskażą maksymalnie od 17 st. C na Suwalszczyźnie, przez 19 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje z południa, słabo i umiarkowanie.

  Pogoda w weekend

  Sobota przyniesie zachmurzenie małe i umiarkowane, które na Pomorzu okresami wzrośnie do dużego. Pojawią się tam również niewielkie opady deszczu do 5 l/mkw. Temperatura wyniesie maksymalnie od 16 st. C na Podlasiu, przez 19 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Podkarpaciu. Z południa powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  Na niedzielę synoptycy zapowiadają zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie może wzrastać do dużego z opadami deszczu do 5-10 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 16 st. C na Pomorzu, przez 20 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje z południowego wschodu słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Chłodny początek grudnia to jeszcze nie zima, ale na więcej niż kilka stopni pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Quentin przemieści się nad południową Finlandię....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...