Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 24°C 28°C 15°C Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Ulewny deszcz, silny wiatr.
  IMGW może wydać alerty

  12-11-2019 06:54 Sprawdź, gdzie może być groźnie
  Pogoda na środę 20.11 tvnmeteo.pl

  Pogoda we wtorek i środę może być niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla części południowych regionów planuje wydać alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem.

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozę zagrożeń, z której wynika że we wtorek i środę w województwach śląskim i małopolskim może intensywnie padać deszcz. Dodatkowo w województwie małopolskim przewidywane jest wystąpienie silnego wiatru.

  Ostrzeżenia mogą obowiązywać od godzin południowych we wtorek do godzin wieczornych w środę.

  W podanym okresie może spaść od 30 do 45 litrów wody na metr kwadratowy. W Małopolsce w regionach podgórskich i w górach prognozowany jest silny wiatr o prędkości od 30 do 40 kilometrów na godzinę, w porywach do 70 km/h.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Ostrzeżenie pierwszego stopnia według definicji IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...