Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 16°C 8°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Pogoda na dziś: deszcz i wiatr.
  W górach spadnie śnieg

  13-11-2019 06:32 Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane
  Pogoda na środę 20.11 tvnmeteo.pl

  Środa zapowiada się pogodnie jedynie lokalnie. W większości kraju niebo pokryte będzie chmurami, z których spadnie deszcz. W górach niewykluczone są opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

  W środę na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu będzie na ogół pogodnie. W pozostałej części kraju synoptycy prognozują pochmurną aurę z opadami deszczu od 5 do 15 litrów wody na metr kwadratowy. W górach wystąpią opady deszczu ze śniegiem i śniegu od 5 do 15 centymetrów. Bez opadów będzie przeważnie jedynie na Pomorzu Zachodnim. Temperatura wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej, przez 11 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie na ogół północno-zachodni i zachodni, tylko na wschodzie - południowo-wschodni. W większości kraju powieje słabo i umiarkowanie, a na wschodzie i południu okresami dość silnie. Wiatr w porywach osiągnie prędkość do 60 kilometrów na godzinę, a w górach - do 80-110 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza będzie wynosiła od około 80 procent do powyżej 90 proc. Najwyższa spodziewana jest w pasie od Dolnego Śląska, przez województwo kujawsko-pomorskie, do Suwalszczyzny. Mieszkańcy zachodniej części kraju odczują chłód, a wschodniej - komfort termiczny. W większości kraju warunki biometeo okażą się niekorzystne, jedynie na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich korzystne.

  Pogoda Warszawa

  Pochmurno z okresowymi opadami deszczu. Termometry wskażą do 12 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr. Ciśnienie około południa spadnie do 991 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Pochmurno, okresami opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 8 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr. Ciśnienie około południa spadnie do 100 3hPa.

  Pogoda Poznań

  Pochmurno, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie do 8 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr, z zachodu. Ciśnienie około południa spadnie do 992 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pochmurno, okresami opady deszczu. Na termometrach zobaczymy do 7 st. C. Wiatr powieje z północnego zachodu, słabo i umiarkowanie, okresami silniej. Ciśnienie około południa spadnie do 988 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pochmurno, okresami opady deszczu. Termometry wskażą do 13 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. Ciśnienie około południa 976hPa, spada.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...