Informacje
 • Pogoda na weekend: ciepło i w większości pogodnie, nawet do 17 stopni

  14-11-2019 15:56 Zapowiadają się pogodne dni
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  Najbliższe dni zapowiadają się ciepło jak na listopad. W weekend termometry pokażą miejscami nawet 17 stopni Celsjusza. W większości kraju prognozowana jest pogodna aura, znajdą się jednak miejsca, gdzie padać będzie niewielki deszcz. Uważać należy na dość silny wiatr, który w porywach osiągać może prędkość do 70 kilometrów na godzinę.

  W ciągu najbliższej doby Polska znajdzie się pod wpływem rozległego układu niżowego z centrami ulokowanymi nad Włochami i Francją. Z południa i południowego wschodu napłynie ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie.

  >>>CZYTAJ TAKŻE: PROGNOZA POGODY NA DRUGĄ POŁOWĘ LISTOPADA

  W piątek na północy i wschodzie kraju będzie pochmurno z niewielkimi opadami deszczu i mżawki do 1-3 litrów na metr kwadratowy. W pozostałych regionach prognozowane są przejaśnienia i rozpogodzenia. Termometry pokażą maksymalnie od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 14 stopni w centrum kraju, do 16 st. C na Podkarpaciu. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami okaże się dość silny. W porywach na zachodzie osiągnie prędkość do 60 kilometrów na godzinę.

  Pogoda na weekend

  Weekend rozpoczniemy pochmurną sobotą z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 11 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Suwalszczyźnie, przez 15 stopni w centrum kraju, do 17 st. C na południu. Z południa powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W porywach rozpędzi się do 50-70 kilometrów na godzinę.

  Niedziela zapowiada się pogodnie. Tylko na Pomorzu będzie pochmurno. Prognozowane są tam też słabe opady deszczu do 3 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Pomorzu, przez 14 stopni w centrum kraju, do 16 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr wiać będzie z południowego wschodu i wschodu.

  Pogoda na poniedziałek i wtorek

  W poniedziałek deszcz do 5 litrów na metr kwadratowy zapowiadany jest tylko na Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Zrobi się tam również pochmurno. W pozostałych regionach możemy cieszyć się pogodną aurą. Termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia od 11 stopni Celsjusza na północy, przez 13 stopni w centrum kraju, do 15 st. C na Podkarpaciu. Z południowego wschodu wiać będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 50-60 kilometrów na godzinę.

  Na wtorek synoptycy prognozują małe i umiarkowane zachmurzenie, które na południowym zachodzie kraju wzrastać będzie do dużego z opadami deszczu i mżawki do 5 litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 8 stopni Celsjusza na Pomorzu, przez 12 stopni w centrum kraju, do 14 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr wiać będzie z południowego zachodu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...