Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -1°C 5°C -3°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Piątek jeszcze dość ciepły, później coraz chłodniej. Miejscami popada śnieg

  02-01-2020 16:01 Prognoza pogoda tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  Najbliższe dni upłyną pod znakiem opadów deszczu, deszczu ze śniegiem oraz miejscami samego śniegu. W niedzielę rozpogodzi się, a temperatura w ciągu dnia lokalnie spadnie do zera stopni Celsjusza.

  Przed nami pochmurny piątek z rozpogodzeniami na południu i wschodzie kraju. Na Pomorzu okresami popada deszcz, spadnie go do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 3 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez 5 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach rozpędzi się do 50-70 kilometrów na godzinę, w górach do 90-110 km/h.

  Popada śnieg

  W sobotę będzie pochmurno, okresami wystąpią opady deszczu ze śniegiem do 5-10 l/mkw., przechodzące na południu i wschodzie kraju w śnieg. Spadnie tam 1-3 centymetrów śniegu, w górach do 5-10 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C na Podlasiu i Podkarpaciu, przez 4 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na zachodzie. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 60-80 km/h, w górach do 100 km/h.

  Na niedzielę synoptycy prognozują małe i umiarkowane zachmurzenie, na wschodzie kraju duże z niewielkimi opadami śniegu do 1-2 cm. Na termometrach zobaczymy od zera stopni na Podlasiu, przez 2 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie.

  Do 5 stopni

  Poniedziałek upłynie pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia, na północy dużego. Na Podlasiu i Mazurach popada słaby śnieg, spadnie go do 2 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od zera stopni na wschodzie, przez 1 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie.

  Zapowiada się pogodny wtorek, tylko na północy kraju będzie pochmurno. Termometry pokażą od zera stopni na Podlasiu, przez 2 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje południowy, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...