Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 0°C 4°C -1°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Groźne opady marznące.
  Alerty IMGW

  08-01-2020 06:47 Sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia
  Pogoda na czwartek 23.01 tvnmeteo.pl

  Mieszkańcom niektórych regionów we znaki dadzą się opady marznące. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia. Na kolejne dni obowiązuje prognoza zagrożeń.

  W prognozie na najbliższe dni widać znaczne ocieplenie. Do Polski zaczną napływać ciepłe masy powietrza. Na razie jednak pozostaniemy pod wpływem rozległego układu niżowego Bianca znad Północnego Atlantyku.

  >>>CZYTAJ TAKŻE: "Wygląda to wiosennie". Zima nie wybiera się do Polski

  Opady marznące

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ponadto ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami. Dotyczą one województw:

  - świętokrzyskiego, gdzie ważne będą do godziny 9 w środę;

  - małopolskiego (w powiatach: olkuskim, miechowskim, proszowickim i dąbrowskim), gdzie ważne będą do godz. 9 w środę;

  - podkarpackiego (w powiatach: mieleckim, tarnobrzeskim, Tarnobrzeg i stalowowolskim), gdzie ważne będą do godz. 10 w środę.

  Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

   

  Prognoza zagrożeń na środę

  W środę IMGW planuje wydać ostrzeżenia przed opadami marznącymi powodującymi gołoledź w województwach: lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim.

  Prognoza zagrożeń na czwartek

  Również w czwartek mogą zostać wydane alarmy przed opadami marznącymi powodującymi gołoledź. Mogą zostać ogłoszone w województwach: lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim.

  Prognoza zagrożeń na piątek

  W piątek synoptycy IMGW planują wydać ostrzeżenia przed silnym wiatrem w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim. Może tam wiać silny wiatr - ze średnią prędkością od 30 do 45 kilometrów na godzinę, w porywach do 65 km/h. W rejonie nadmorskim porywy mogą sięgać do 75 km/h.

  Mogą też obowiązywać alarmy przed opadami marznącymi. IMGW może je wydać w województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Jak mówi definicja IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Według IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

 • ziemia?
  Bardzo zle dzieje sie na swiecie nie tylko w pogodzie.
  ~smutny /2020-01-08 08:27

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...