Informacje
 • 80 lat temu było -41 stopni. Teraz w prognozie widać, jak "wiosna" się rozpędza

  11-01-2020 16:19 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  -41 stopni Celsjusza. Taką temperaturę zanotowaliśmy w Polsce dokładnie 80 lat temu. To rekord zimna dla naszego kraju. Tymczasem dziś wydaje się, że zima o nas zapomniała. Termometry wskazują wartości dochodzące do 10 stopni i nic nie wskazuje na to, aby w kolejnych dniach miało się to zmienić.

  W dniach, kiedy pogoda serwuje nam wyjątkowo wysoką temperaturę jak na styczeń, 80 lat temu mieliśmy do czynienia z rekordem zimna w Polsce. 11 stycznia 1940 roku w Siedlcach termometry wskazywały -41 stopni Celsjusza. Dziś, 80 lat później, temperatura dochodzi do niemal 10 stopni. Jak wynika z prognozy na kolejne dni, styczniowa wiosna się rozpędzi.

  Prognoza pogody na pięć dni

  Niedziela na Pomorzu upłynie z opadami deszczu. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach osiągnie prędkość do 45 kilometrów na godzinę, powieje z kierunku południowo-zachodniego.

  Nowy tydzień rozpocznie się z przelotnymi opadami deszczu na północy. Poniedziałek w pozostałej części kraju okaże się pogodny. Na termometrach zobaczymy od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiał słaby i umiarkowany południowo-zachodni wiatr.

  Aż 10 stopni

  We wtorek na Pomorzu pojawi się przelotny deszcz. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni wiatr.

  Na środę dla Pomorza prognozowane są przelotne opady deszczu. W pozostałych regionach kraju będzie pogodnie. Termometry pokażą od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

  Wszędzie pogodnie

  Czwartek okaże się pogodny w całej Polsce. Temperatura wyniesie od 6 C. na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni wiatr.

 • Przyroda zwariowała
  Za moim oknem,w szpaczych budkach lęgowych, wielkie poruszenie, jakby był marzec!Trzeszczą po swojemu, szpaczemu, jeszcze czarnym, świtem...
  ~Mag /2020-01-12 06:43

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Wiltrud znad Morza Norweskiego i związanego z nim fro...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...