Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 1°C 4°C -1°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Pogoda na dziś: miejscami popada
  i silniej powieje

  13-01-2020 06:27 Biomet będzie na ogół niekorzystny
  Pogoda na czwartek 23.01 tvnmeteo.pl

  W poniedziałek opady deszczu wystąpią w północnych regionach kraju. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 8 stopni Celsjusza. Miejscami powieje dość silny wiatr.

  Polska pozostanie pod wpływem rozległego wyżu Christian ulokowanego nad Bałkanami. Jednak nad krajem przemieści się słabo aktywny chłodny front atmosferyczny, za którym popłynie z północnego zachodu chłodniejsze powietrze polarne morskie.

  Tydzień rozpocznie się słabymi opadami deszczu do 5 litrów wody na metr kwadratowy na północy i wschodzie Polski. Na Podkarpaciu miejscami popada słaby deszcz ze śniegiem. Na zachodzie i południu kraju będzie pochmurno, choć możliwe są przejaśnienia. Termometry pokażą od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, przez 6 st. C w centrum kraju, po 8 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. W porywach osiągnie do 50 kilometrów na godzinę, a wysoko w górach do 80-100 km/h.

  Warunki biometeo

  Na przeważającym obszarze kraju wilgotność będzie oscylować w granicach 80 procent. Tylko na północnym wschodzie wzrośnie powyżej 90 procent. W całym kraju odczujemy komfort termiczny, choć na północy zrobi się wietrznie. W wielu regionach biomet będzie niekorzystny, tylko na północnym zachodzie - neutralny.

  Pogoda Warszawa

  Pochmurno, termometry pokażą maksymalnie 6 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie waha się, około południa osiągnie 1007 hPa.

  Pogoda Gdańsk

  Pochmurno, popada przelotny deszcz. Temperatura wzrośnie do 7 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. Ciśnienie rośnie, około południa osiągnie 1017 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pochmurno z przejaśnieniami, na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie waha się, około południa dojdzie do 1010 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pochmurno z przejaśnieniami, temperatura wzrośnie maksymalnie do 8 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. Ciśnienie waha się, około południa dojdzie do 1008 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pochmurno z przejaśnieniami, temperatura osiągnie maksymalnie 6 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. Ciśnienie waha się, około południa osiągnie 998 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...