Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 21°C 20°C 3°C Bezchmurnie
zwiń
Informacje
 • Zegar Zagłady ruszył. Zostało 100 sekund do katastrofy

  24-01-2020 11:29 "Sytuacja jest tragiczna"
  Gazy cieplarniane znów osiągnęły rekordowe poziomy World Meteorological Organisation

  Wskazówka Zegara Zagłady przesunęła się i wskazuje 100 sekund do północy. Tak blisko katastrofy ludzkość jeszcze nie była. Naukowcy ostrzegają przed rosnącym zagrożeniem wojną nuklearną i zmianami klimatu.

  Zarząd Bulletin of the Atomic Scientists odpowiedzialny za Zegar Zagłady poinformował w oświadczeniu, że "ludzkość jest teraz najbliżej północy od 1947 roku". Kiedy zegar wybija północ, oznacza to moment naszego końca.

  "Aby podkreślić potrzebę działania, czas na Zegarze Zagłady wyrażany jest w sekundach, a nie w minutach" - argumentują naukowcy. Wcześniej wskazówka zegara znajdowała się na dwie minuty przed północą.

  "Sytuacja jest tragiczna"

  "Ludzkość nadal stoi w obliczu dwóch jednoczesnych zagrożeń: wojny nuklearnej i zmian klimatu, które są zmultiplikowane przez cybernetyczną wojnę informacyjną, podważającą zdolność społeczeństwa do reagowania" - przekazano. Jak argumentują naukowcy, sytuacja w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego jest tragiczna, nie tylko dlatego że te zagrożenia istnieją, ale również dlatego, że "światowi przywódcy zezwolili, by międzynarodowa infrastruktura polityczna do zarządzania nimi uległa niszczeniu".

  - To 100 sekund do północy. Chcemy pokazać, jak blisko katastrofy znajduje się świat. To są sekundy, nie godziny, a nawet minuty. To najbliżej zagłady ludzkości niż kiedykolwiek w historii Zegara. Stawiamy czoła prawdziwej sytuacji kryzysowej - absolutnie niedopuszczalnego stanu rzeczy na świecie, który wyeliminował wszelkie marginesy błędu i dalszych opóźnień - powiedziała Rachel Bronson, prezydent i dyrektor generalny Bulletin of the Atomic Scientists.

  W 2019 wskazówki Zegara się nie ruszyły, ale rok wcześniej wskazywały dwie minuty do północy. W 2017 roku zegar był ustawiony na dwie minuty i 30 sekund przed północą.

  Zegar Zagłady 2020

  Zegar Zagłady (ang. Doomsday Clock) to symboliczny zegar prowadzony od 1947 roku przez zarząd Bulletin of the Atomic Scientists na Uniwersytecie Chicagowskim. Pokazuje zawsze "x" minut do północy, przy czym "północ" oznacza zagładę ludzkości.

 • Kończy się nasza cywilizacja.Ciemne dni coraz bliżej
  Skoro zegar ruszył do przodu,to zło tego świata przybrało na sile.Broń masowej zagłady przenoszona jest w kosmos,bo na Ziemi brakuje już miejsca.Ludzkość biernie się przygląda,nie reaguje,nie sprzeciwia się temu.Nie zdaje sobie sprawy, że ta broń użyta będzie w nią.Jedyny Papież Franciszek głośno woła o uwolnienie świata od broni nuklearnej.Dzisiaj nie należy pytać,czy będzie wojna,lecz kiedy. Jedyny ratunek,to pojednanie,współpraca między narodami.iść drogą miłości, ,pozbyć się słowa ''wróg'',organizowanie protestów przeciwko zbrojeniom i złu.Zbliża się niewyobrażalna katastrofa i ucisk,jakiego jeszcze w historii Ziemi nie było.Trzy żywioły: ogień,powietrze,woda,które będą towarzyszyć wojnie sprawią,że będą ginęły miliony istnień ludzkich.Wszelkie zło,wszyscy i wszystko,co ma związek ze złem będzie starte z powierzchni Ziemi.Znaki ze strony klimatu ostrzegają nas,abyśmy się opamiętali.Upada chrześcijaństwo,zło opanowuje nie tylko świat, również media- oskarżenia,pomówienia,pogarda,niszczenie drugiego człowieka, to dzisiejszy obraz jaki do nas dociera.Przemoc rodzi przemoc.Śmierć potęguje śmierć.''Zamiatanie zła pod dywan''- taki jest świat.Gdyby nie było amerykańskiego zamachu w Iraku,niewinni pasażerowie ukraińskiego samolotu cieszyliby się nadal życiem.Czy nikt o tym nie pomyślał.Łamane jest prawo i konstytucja Boga.Ziemia nie może być centrum zła w kosmosie.Nas czas się kończy.Wszystko to można jeszcze powstrzymać,Zależy tylko od nas.Pomyślmy o naszych dzieciach,wnukach.Wybuch wojny będzie zaskoczeniem,szokiem, niedowierzaniem a ludzkość ogarnie panika.Trzeba coś zrobić,nie można biernie przyglądać się, jak człowiek zła chcę nas unicestwić.
  ~Lech /2020-01-25 15:16
 • Aż sto sekund???
  Dlaczego jeszcze aż tak długo???
  ~Anarchol68 /2020-01-24 19:02
 • Czas letni
  Za dwa miesiące przecież cofamy zegary, tak że bez paniki ;)
  ~delamo /2020-01-24 14:52
 • To...
  ...czas na modlitwę
  ~zniesmaczony /2020-01-24 13:51

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...