Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 7°C 8°C 6°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Sztorm na Bałtyku. Ostrzeżenia drugiego stopnia na północy kraju

  12-02-2020 16:30 Sprawdź, gdzie jest niebezpiecznie
  Pogoda na wtorek 18.02 tvnmeteo.pl

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed wahaniem poziomu wód na Wybrzeżu Wschodnim i w rejonie Zatoki Gdańskiej. Ponadto zagrożeniem może być sztorm na Bałtyku i silny wiatr.

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia. W związku z prognozowaną sytuacją hydrologiczno-meteorologiczną na Wybrzeżu Wschodnim prognozowane są wahania stanów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie w rejonie Zatoki Gdańskiej powyżej stanów ostrzegawczych. Alert obowiązuje do godziny 9 w czwartek.

  Sztorm na Bałtyku

  Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni ostrzega też przed sztormem na Bałtyku. Południowo-zachodni wiatr w strefie brzegowej województwa pomorskiego może osiągnąć w porywach 9 stopni w skali Beauforta, a więc jego prędkość będzie wynosiła nawet 100 kilometrów na godzinę.

  IMGW prognozuje w tym czasie stan morza od 5 do 6 stopni w skali Douglasa, co oznacza, że wysokość występującej fali może sięgać nawet 6 metrów. Możliwy jest również przelotny deszcz i deszcz ze śniegiem oraz burze.

  Ósmy i dziewiąty stopień w skali Beauforta oznacza początkowo sztorm i wicher przechodzący następnie w silny sztorm. Wiatr jest na tyle silny, że łamie gałęzie drzew. Alert obowiązuje do godz. 6 w czwartek. Synoptycy zaznaczają jednak, że ostrzeżenie może być kontynuowane.

  Dodatkowo IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w całym regionie. Nad samym morzem - wzdłuż wybrzeża oraz w Trójmieście i okolicach - wiatr z zachodu i z południowego zachodu może osiągnąć prędkość do 90 km/h. W pozostałych rejonach województwa pomorskiego wiać będzie z prędkością do 80 km/h.

  Co oznacza ostrzeżenie drugiego stopnia

  Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia oznacza, że stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych, lecz poniżej stanów alarmowych.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski z dużą prędkością wtargnie atlantyckie powietrze. Po kilku słonecznych...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia o nazwie Wiktoria zna...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...