Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 10°C 2°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Groźne przymrozki - miejscami do soboty. IMGW ostrzega

  26-03-2020 07:02 Sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia
  Prognoza pogody na piątek 03.04 tvnmeteo.pl

  Nocami temperatura przy gruncie może spaść do -10 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami.

  W najbliższym czasie noce i poranki będą mroźne. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami. Nocami ma chwytać kilkustopniowy mróz, dlatego temperatura przy gruncie może spadać miejscami do -10 stopni Celsjusza.

  Alarmy obowiązują w województwach:

  zachodniopomorskim, gdzie ważne będą do godziny 9 w czwartek;

  - mazowieckim, wielkopolskim, lubuskim, łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim, dolnośląskim, gdzie ważne będą do godz. 9 w piątek.

  - pomorskim, kujawsko-pomorskimwarmińsko-mazurskim, podlaskim, gdzie ważne będą do godziny 9 w sobotę.

  Pamiętajmy, by zachować wzmożoną czujność i zwracać uwagę na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone, między innymi na osoby bezdomne i starsze. Przez całą dobę czynne są numery alarmowe: 112 i 997. Informacja szybko przekazana służbom może komuś uratować życie.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Definicja IMGW mówi, że alert pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...