Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 17°C 26°C 12°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 5 dni: upalny weekend. Uwaga na burze

  26-06-2020 16:12 Pogoda na 5 dni
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  W weekend w niektórych regionach zrobi się upalnie. Niewykluczone są jednak burze, którym towarzyszyć mają intensywne opady deszczu, silny wiatr oraz grad. Nowy tydzień przyniesie chwilowy odpoczynek od gwałtownych zjawisk, zrobi się też chłodniej.

  Weekend rozpocznie się przelotnym deszczem i burzami z opadami do 20-40 litrów na metr kwadratowy oraz lokalnie z gradem. W sobotę na termometrach zobaczymy maksymalnie od 25 stopni Celsjusza nad Zatoką Gdańską do 30 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Południowy wiatr powieje słabo i umiarkowanie, w porywach burzowych osiągnie do 100 kilometrów na godzinę.

  Niedziela zapowiada się pogodnie na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. W innych regionach należy spodziewać się przelotnego deszczu i burz z opadami rzędu 10-30 l/mkw. oraz lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. W porywach burzowych może rozpędzać się do 100 km/h.

  Nowy tydzień

  Poniedziałek także przyniesie przelotne opady deszczu i burze z opadami o sumie do 10-30 l/mkw. Na wschodzie niewykluczony jest grad. Termometry pokażą maksymalnie od 23 st. C na Pomorzu do 27 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany z zachodu, który w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 km/h.

  We wtorek na północy możliwe są słabe opady deszczu do 1-5 l/mkw. Mieszkańcy pozostałych stron kraju będą mogli cieszyć się słonecznym dniem. Temperatura maksymalna sięgnie od 21 st. C na Pomorzu do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z południowego zachodu powieje słabo i umiarkowanie.

  Na środę w całym kraju zapowiadany jest powrót przelotnego deszczu i burz z opadami do 10-20 l/mkw., lokalnie z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 22 st. C na Pomorzu do 27 szt. C na południu. Południowo-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, a w porywach burzowych osiągnie do 90 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się od próby sił w naszej części Europy. Zmagać będą się ze...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem zatoki niżowej i frontu atmosferycznego postępującego od...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...