Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 21°C 10°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 5 dni: czeka nas epizod "chłodu"

  27-06-2020 15:00 Długoterminowa prognoza pogody
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  Kilka gorących chwil, potem ochłodzenie. Poza tym sporo deszczu i burz. Tak zapowiadają się nadchodzące dni.

  W niedzielę w Polsce spodziewane jest zachmurzenie zmienne z przelotnym deszczem i burzami. Może spaść deszcz do 30 l/mkw., powiać z prędkością do 90 km/h. Niewykluczone, że z nieba sypnie gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 32 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

  W poniedziałek także ma nam towarzyszyć zachmurzenie zmienne z przelotnym deszczem. W województwach wschodnich mogą pojawić się burze (10-20 l/mkw. opadu, porywy do 80 km/h, lokalnie grad). Słupki rtęci podskoczą do wartości od 23 st. C na Pomorzu do 30 st. C na Podkarpaciu. Wiatr, słaby i umiarkowany, nadciągnie z zachodu.

  Przyjdzie ochłodzenie, ale...

  We wtorek, czyli w ostatni dzień czerwca, na południu i w centrum Polski ma być pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju prognozowany jest przelotny deszcz. Upał ustąpi. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 25 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Pierwszy dzień lipca zapowiada się deszczowo i burzowo. Wysokość opadów powinna wynieść nie więcej niż 20 l/mkw., a porywy wiatru mogą dochodzić do 80 km/h. Termometry mają pokazać od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Podkarpaciu. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z zachodu.

  ... nie potrwa długo

  Wszystko wskazuje na to, że czwartek także upłynie nam pod znakiem przelotnego deszczu i burz z opadem do 20 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h. Ma wrócić upał. Temperatura maksymalna będzie się wahać od 24 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 31 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr znów powieje słabo i umiarkowanie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...