Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 21°C 10°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Pogoda na dziś: zagrzmi i popada, miejscami wciąż gorąco

  29-06-2020 06:16 Warunki biometeo będą zróżnicowane
  Pogoda na noc 13/14.07 tvnmeteo.pl

  Poniedziałek upłynie pod znakiem opadów deszczu i burz. Miejscami może spaść grad. Termometry pokażą maksymalnie 28 stopni Celsjusza.

  Początek nowego tygodnia przyniesie duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Na zachodzie kraju i Pomorzu pojawią się przelotne opady deszczu do 5-20 litrów wody na metr kwadratowy. Na pozostałym spodziewane są opady deszczu do 10-50 l/mkw. oraz burze z gradem, szczególnie na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Na termometrach zobaczymy od 18 stopni Celsjusza na Kujawach, przez 20 st. C w centrum kraju, po 28 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. Najsilniej powieje w burzach - do 80-100 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza pojawi się w pasie od Podlasia, przez centrum, po Śląsk i Małopolskę. W przeważającej części kraju pojawi się komfort termiczny, w pasie od Podlasia po Małopolskę będzie ciepło, zaś na krańcach południowo-wschodnich będzie parno i gorąco. Biomet będzie na ogół niekorzystny, jedynie na zachodzie neutralny.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, przejściowo intensywne do 30-40 l/mkw. oraz możliwe burze z gradem. Temperatura maksymalna sięgnie 25 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr, który okresami będzie dość silny, w burzy rozpędzi się do 80-100 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 997 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 19 st. C. Powieje z zachodu, a wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie wyniesie około 1011 hPa.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie duże, okresami wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 19 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr, który okresami może być dość silny. W południe ciśnienie będzie wahać się w okolicy 1001 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie duże, okresami popada deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 19 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie w południe będzie oscylować w okolicy 998 hPa.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie duże, okresami spadnie deszcz (przejściowo może być intensywny do 30-40 l/mkw.) oraz pojawi się burza z gradem. Temperatura maksymalna sięgnie 25 st. C. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami dość silny, a w burzy osiągać do 80-100 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 983 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...