Informacje
 • Pogoda na dziś: pochmurno i deszczowo.
  Miejscami zagrzmi

  11-07-2020 06:54 Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane
  Pogoda na poniedziałek 20.07 tvnmeteo.pl

  Sobota w wielu regionach zapowiada się pochmurno i deszczowo. W niektórych częściach Polski prognozowane są burze z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 stopni Celsjusza.

  Pogodną sobotą będą mogli cieszyć się jedynie mieszkańcy północno-zachodniej części kraju. Na pozostałym terenie będzie pochmurno z przejaśnieniami, spadnie także do 5-10 litrów deszczu na metr kwadratowy. W Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie pojawią się burze z gradem, którym towarzyszyć będą porywy wiatru do 90 kilometrów na godzinę oraz do 30 l/mkw. deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 17 stopni Celsjusza na Podlasiu do 26 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu i zachodu.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna sięgająca ponad 90 procent pojawi się w pasie od Lubelszczyzny po Śląsk. W przeważającej części kraju odczujemy chłód, jedynie na południowym wschodzie komfort termiczny. Biomet będzie na ogół neutralny, zaś w regionach na południowym wschodzie niekorzystny.

  Pogoda Trójmiasto

   

  Pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 19 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe barometry wskażą 1022 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pochmurno z przejaśnieniami, z deszczem i burzami, podczas których może spaść do 30 l/mkw. deszczu, powiać z prędkością do 90 km/h, niewykluczony jest także grad. Termometry pokażą maksymalnie 23 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie w południe wyniesie 988 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 19 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie w południe osiągnie 1010 hPa.

  Pogoda Warszawa

  Pochmurno z przejaśnieniami i przelotnym opadami deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie 18 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. W południe ciśnienie wyniesie 1008 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Dość pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 20 st. C. Wiatr z północnego zachodu będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe osiągnie 1007 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...