Informacje
 • Pogoda na 16 dni:
  lipiec prawie bez upału

  12-07-2020 12:31 Autorka prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Pogoda na 16 dni: lipiec prawie bez upału tvnmeteo.pl

  Z prognoz na najbliższe dwa tygodnie wynika, że w całej Polsce będzie chłodniej niż zwykle o tej porze roku. Sprawdź długoterminową pogodę przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

  W weekend zaczęło do naszego kraju płynąć niezbyt ciepłe, jak na lipiec, powietrze z północnego zachodu i w najbliższych dniach ta chłodna cyrkulacja powietrza będzie się utrzymywać. Odpowiedzialny za nią jest głównie silny wyż, który ma swoje centrum nad Atlantykiem i wdziera się w głąb kontynentu. Swoje trzy grosze dorzucają do tej sytuacji też niże, przesuwające się nad północną Europą, głównie nad Skandynawią. Między wspomnianym wcześniej wyżem a niżami tworzy się strumień powietrza, który kieruje się z północy na południe, a więc przenosi tym samym chłodne masy powietrza w nasze strony kontynentu (patrz mapa).

  Przed nami chłodny, jak na lato, początek tygodnia - w poniedziałek na północy będzie tylko 18 stopni. Później, w połowie tygodnia ociepli się do 26 stopni na południu, ale na krótko i pod koniec tygodnia temperatura znowu spadnie, miejscami do 16, 17 stopni. Nadzieję na bardziej wakacyjną pogodę daje prognoza na następny tydzień - wtedy na termometrach zobaczymy od 22-23 stopni na północy do 27-28 stopni w pozostałych regionach. Jeszcze cieplej, a nawet upalnie na południu kraju, zrobi się pod koniec miesiąca i wówczas temperatura może wzrosnąć do około 30 stopni.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...