Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 23°C 25°C 12°C Przeważnie słonecznie
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 5 dni: chwila wytchnienia od burz, w weekend nawet 30 stopni

  29-07-2020 16:45 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  Po kilku dniach gwałtownej pogody aura się uspokoi. Weekend będzie pogodny w całym kraju, a termometry pokażą nawet 30 stopni Celsjusza. W poniedziałek możliwy jest jednak powrót burz.

  W ciągu najbliższej doby Polska dostanie się w zasięg wyżu Claws znad Niemiec, tylko na północy kraju zaznaczy się płytka zatoka niżowa. Napłynie do nas umiarkowanie ciepłe powietrze polarne morskie z północnego zachodu.

  Miejscami deszcz

  W czwartek na północy spodziewane są przelotne opady deszczu. Spadnie maksymalnie do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. Poza tym będzie słonecznie. Na termometrach zobaczymy od 21 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 27 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu powieje umiarkowany wiatr, w porywach rozpędzi się do 50 kilometrów na godzinę.

  A jaki będzie weekend?

  Przelotny deszcz do 5 l/mkw. spadnie w piątek na północnym wschodzie i Kaszubach. W pozostałych regionach czeka nas pogodny dzień. Temperatura wyniesie maksymalnie od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach osiągnie do 50 km/h, powieje z północnego zachodu.

  Czeka nas na ogół słoneczna sobota. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z kierunków zmiennych.

  Niedziela także przyniesie sporo słońca, a miejscami zrobi się upalnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr.

  Powrót burz

  Początek nowego tygodnia przyniesie przelotne opady deszczu i burze z opadami deszczu do 30 l/mkw. Pogodnie będzie tylko na Pomorzu. Termometry pokażą od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie zachodni, słaby i umiarkowany, ale w porywach osiągnie do 90 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się od próby sił w naszej części Europy. Zmagać będą się ze...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem zatoki niżowej i frontu atmosferycznego postępującego od...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...